Poslední komentáře

 
kaja (SLsTaP)

...a my taky dekujeme! Napsala jsem na sve pomery dost kratkou reportaz, precist si ji muzete tady:

https://docs.google.com/document/d/101DPgRfdfZ0kkNQgy65oHyhMvJMi2idMvnSvnaeLS5U/edit

Musim rict, ze me letos Po trati zastihlo ve spravne potrati nalade - pripravena na vsechno mozne i nemozne. Asi i diky tomu jsem si zvladla hru i pres nejake nedostatky uzit. Na afterparty jsem se pak presvedcila, ze orgove si prubeh predstavovali diametralne odlisne, coz me tedy silne uklidnilo. Takze, orgove, diky za hru! My jsme si ji uzili a pristi rok prijdeme zase!

P.S. Petrovi z tranquila - ja to vidim jinak. Po diskuzi s orgy na after si nemyslim, ze by trvali na interpretaci tohohle konkretniho zneni tajenky. Myslim si, ze orgove chteli tymy poslat dal. Fakt, ze ani s uplnym znenim tajenky tymy neumi najit dalsi stanoviste, je spis prekvapil a pravdepodobne i mrzel.

Petr (Tranquilo, señor!)

I my děkujeme. Za hru i za zjištění, že orgové jsou taky jenom lidi. :) Vzhledem k (na naše poměry) solidnímu umístění je mnohem snazší se za hrou ohlížet smířlivě. Navíc utrpení jsme si zažilo jen jedno - čtyřku jsme si vyžrali až do dna, ale třeba dvojkou jsme prosvištěli, skoro ani nevíme jak. Více v reportáži: https://docs.google.com/document/d/1sYSCJEHjmO7Df-UxTYqUOW1BeHGrOpkEoQ9wEIKoYuc/edit (Nabízíme zde např. několik dalších možných chybných řešení čtvrté šifry... protože o ty je vyložená nouze. :) )

P.S. Jen jedna obecná úvaha, ke které mě přivedly letošní nápovědy... Interpretace řešení je nedílnou součástí šifry, o tom žádná. Že se na Po trati může jednat o součást rovnocennou s vlastním luštěním, už asi taky nikoho nepřekvapí. Ale koncepce nápověd (na čtyřce) na mě dělá dojem, že tahle složka začíná definitivně dominovat. Aneb: Týmu lze za jistých okolností odpustit leccos. Pokud jde o luštění, tak možná i všechno. Ale pokud neví, co to je 10300J, tak prostě nemá nárok jít dál. Neříkám, že to je nutně špatně, ale přijde mi to jako další posun od šifrování k nahlížení orgům do hlavy. :)

Dominik (voy-a-ger)

A toto se řeší jak?

reagovali #Dero
Dominik (voy-a-ger)
Dotazy a připomínky Poděkování

Mockrát díky za další vydařené Po trati, těším se na další ročníky.

Šifry, které jsme viděli, tj. 0-9, byly takové adekvátně potratí - na většině z nich se dalo na pěknou dobu zaseknout (chvíli jsme si říkali, že skončit na dvojce, to se nám snad ještě nikdy nestalo, naštěstí jsme se se zlatými hřeby nějak vypořádali), kryptické tajenky (Domeček54R) jsme brali jako leitmotiv a jako proč do šifry (č. 6) nenarvat jen tak bezdůvodně mezery a dát začátek tajenky takový pěkně odrazující, abychom se ke správnému řešení vrátili až po kolečku neúspěšných pokusů o vymyšlení něčeho jiného. Ale ok, tohle na Po trati neodmyslitelně patří, proto snad na tuhle hru chodíme.

Takže jediné, co kazí dobrý pocit ze hry, je ta čtyřka. Po hladkém vyluštění a povinném navštívení všemožných čtvercových/kulatých objektů cca 1300 metrů cca jižně se před desátou vracíme k Nádraží Uhříněves, kde nenastupujeme do vlaku do Kolovrat, i když mezi několika různými dalšími variantami řazení 6 znaků máme i (relativně odůvodněně) variantu 10300J, takže tak z deseti procent si myslíme, že šifra bude u pošty v Kolovratech. Kol jedenácté (jmenovitě 3 minuty před první nápovědou) nasedáme do autobusu směr Černý Most, kde se cca 2-3 hodiny vyspíme, dojdeme k tomu, že veškeré jiné interpretace než pošta v Kolovratech jsou úplné nesmysly a že to v těch Kolovratech tak na 50 % bude a že než hru vzdáme, tak to zkontrolujeme, v čemž nás utvrdí i druhá nápověda, která nás zastihla po cestě...

Petr (Radkův Pot)

Jak se luští tohle? Nějak jsem se zasekl.

reagovali #Dero (mmss)
Medvěd (Opravte Zvířátka)

Proč kua 2 = X?

reakce na #Hanka (Rati tým) reagovali #Kaja (SLsTaP)
Petr (Radkův pot)

Dero, za mě je RGB CMY taky celkem kanonické pořadí, obzvláště když na něj šifra napovídá těmi řádky. Ale to druhé pořadí mě neuráží, takže v pohodě. Uráží mě, jako všechny ostatní, ta nelidská vzdálenost k další šifře. Máte můj obdiv za to, že jste si byli interpretací natolik jistí, že jste se na poštu vydali a za to samotné jste si zasloužili hru vyhrát.

Jinak co tady ještě nezaznělo je, že ten žlutý obdélník (říkejme mu pro nedostatek lepšího pojmenování nula) má zaoblené rohy a velikost přesně jako standardizovaná karta (platební, občanka...). Takže je to žlutá karta. Žádné fotbalové hřiště poblíž nebylo, takže nic. Z navštívených bodů bych přidal křižovatku pěšin 1003 STOP jižně od 54R a kótu 1003 STOP (305 m) na jih od 54R (kterou jde najít na na OSM)

Dál nemám nic objevného, jen se přidám k hlasům, že se mi šifra líbila, ale ta interpretace je z p*dele a měla potenciál celou hru zkazit úplně všem (včetně vítězů, kteří to prošli, bych řekl). Poslání Deus ex Machina beru jako správný krok od orgů a děkuju za něj, zároveň ho ale beru jako vítězství hráčů nad orgy - konečně jsme se přestali nechat šikanovat, vzepřeli jsme se a šifru jako celek odmítli. Celé hrací pole pak už mělo hru na salámu a orgové se museli připlazit, škemrat o naši pozornost a bát se o osud hry. A tak to má být!