Poslední komentáře

 
Václaf

Už je ;-)

reakce na #Míša
Míša

Bude někdy řešení?

reagovali #Václaf
R.U.R.
Všehochuť Potrati jsou v novinách!

V Česku se rodí méně dětí s Downovým syndromem. Přibývá potratů

Tom

Hledej ve vedlejším tématu.

reakce na #Míša
Václaf

Odjakživa :-P

reakce na #Zuzka
Ondra (ROFL!)

Phoebe (a spol.):

Chápu, že máte nějakou představu o tom, jak má vypadat správná šifrovačka a správné luštění. Jasně, dělejte to, jak je vám libo. Ovšem je možné, že se vaše představa o tom, jak se má správně hrát, často nebude krýt s představou organizátorů o tom, jak jejich šifry mají správně luštit. Má to několik důvodů: Při náloži přes 20 šifrovaček ročně je potřeba udržet originalitu šifer, což vede i k tomu, že orgové hojněji prolamují různá tabu a využívají netradiční postupy, které s domnělým „haluzením“ počítají. Autoři šifer vyžadujících všeobecný rozhled navíc častěji spoléhají na to, že co tým neví, to vygooglí nebo ověří zpětně z toho, co mu vychází za tajenku (případ této šifry). V neposlední řadě může být problém v tom, že v šifrách se přes veškerou snahu mohou snadno vyskytnout chyby, které se týmům, co s nimi nepočítají a nejsou v luštění dostatečně flexibilní, nemusí podařit odfiltrovat - což mohl být váš případ tady. Sám jsem si "dechu" při testu nevšiml, protože mi celkem brzy vycházela rozumná tajenka. Škoda té chyby, i když z mého pohledu nebyla nijak zásadní a neměla by bránit úspěšnému vyluštění šifry. Ale zpátky k věci. Prostě, bez určité míry empatie k orgům a schopnosti odhadnout, jak autor šifru mínil, co je schválně a co je jen hloupá náhoda, potažmo chyba, a co lze při luštění považovat za legitimní postup, může člověka na hrách čekat dost nepříjemných a vlastně i zbytečných zákysů. Jen je třeba pamatovat, že když se autor šifry nestrefí do vašich představ a vy si na šifře posedíte déle než většina pelotonu, neznamená to hned, že je šifra fuj. Spíš bych tu kritiku pojal tak, že se vám nelíbila, případně vám na rozdíl od ostatních nesedla.

reakce na #Phoebe
Kolalok (Kolalok & syn)

O kapele East něco jsem psal já, ale rozhodně jsem si nestěžoval. Šifru jsem naopak velmi chválil.

V teamu byli členové tří různých věkových skupin. Díky tomu někdo přišel na East něco, a kolik to je byla jediná věc, kterou jsme zjišťovali na dálku. A přesto, že v teamu byli lidé, kteří šli do školy více i méně dříve i trochu i více později než v roce 1990, podařilo se jim této kapele vyhnout. (Nemyslím si, že by to někoho z nás mrzelo.) :-))

Filmy jsme dali bez problémů, každého napadlo něco, ale skoro všechno znali všichni. S filmy vyjmenovanými matejcikem také nemáme problém. Přesto, že jsem chodil do školy dřív. ;-)

Signální: A proč by měla? Je to známé spojení, odborný termín, bez ohledu na to, co se pak někdy podle něho pojmenovalo. Schválně jsem se podíval na Goo..., zcela správně najde jako první vysvětlení toho termínu (heslo na Wikipedii). Pak najde firmu toho jména dodávající železniční zabezpečovací zařízení, :-) a pak teprve písničku. Ale v šifře nejsou jen díla (knihy, filmy, filmy podle knih, písně) a kapely. A spousta těch děl a kapel se stejně jmenuje podle něčeho, co bylo předtím. Tak jsme taky při řešení hledali všemožná spojení, a ne nutně filmy a písničky. Jsou čtyři (Čtvero) roční(ch) období Vivaldi nebo obecný pojem? Původně jistě obecný pojem. (Ale v šifře na tom naštěstí nezáleželo.) :-)

reakce na #matejcik
Kolalok (Kolalok & syn)

Díky, doufám, že v nejbližší době nebudu <del> potřebovat. :-)

Kdo ještě žere statistiky účastníků své hry? (Sendviči tam chtějí i místo, a vadilo jim, když jsem tam vyplnil Pobřeží slonoviny, protože nabízené "Česko" se mi nelíbilo, a vlastní řetězec vložit nešel. Hrozili mi dokonce vyloučením!) :-) (Doplněno: To byl první ročník a v pravidlech to ještě nebylo, že by tyhle údaje měly snad být pravdivé. Nic jsem neporušil, a přesto mě chtěli vyloučit.)

Mně se rozhodně po čase tlačítko s možností úpravy ztrácelo. Přesto, že jsem stále přihlášený a u nového příspěvku mi to píše náš team. Tak snad už to bude dobré.

Jak už jsem psal, pod nickem syn a dcera se lidé mění, a naopak (tentokrát originální) & syn a dcera hrají i za jiné týmy pod jinými jmény. Hm, tak se to možná vyrovná. :-))) Úplně teda ne, jeden čas tam & syn a dcera nefigurovali, když tam opravdu nebyli...

P.S. Nenapadlo mě, že by někdo ten index počítal za nás... ;-) Nijak zvlášť mě to netěší, jestli to někde visí v nějakém seznamu. (Jestli je to jen tvoje aktivita, tak mi to nevadí.)
P.P.S. V některé hře je potřeba "ošidit" vyžadované oddělené křestní jméno a příjmení např. mezerami, nebo vyplněním "a dcera", čímž by možná mohlo dojít ke zkreslení "strojově" zjišťovaného indexu.

reakce na #Tom reagovali #Tom