šifra: bagr

Zadání

Zobrazit nápovědu

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Petr (Radkův pot)

Dero, za mě je RGB CMY taky celkem kanonické pořadí, obzvláště když na něj šifra napovídá těmi řádky. Ale to druhé pořadí mě neuráží, takže v pohodě. Uráží mě, jako všechny ostatní, ta nelidská vzdálenost k další šifře. Máte můj obdiv za to, že jste si byli interpretací natolik jistí, že jste se na poštu vydali a za to samotné jste si zasloužili hru vyhrát.

Jinak co tady ještě nezaznělo je, že ten žlutý obdélník (říkejme mu pro nedostatek lepšího pojmenování nula) má zaoblené rohy a velikost přesně jako standardizovaná karta (platební, občanka...). Takže je to žlutá karta. Žádné fotbalové hřiště poblíž nebylo, takže nic. Z navštívených bodů bych přidal křižovatku pěšin 1003 STOP jižně od 54R a kótu 1003 STOP (305 m) na jih od 54R (kterou jde najít na na OSM)

Dál nemám nic objevného, jen se přidám k hlasům, že se mi šifra líbila, ale ta interpretace je z p*dele a měla potenciál celou hru zkazit úplně všem (včetně vítězů, kteří to prošli, bych řekl). Poslání Deus ex Machina beru jako správný krok od orgů a děkuju za něj, zároveň ho ale beru jako vítězství hráčů nad orgy - konečně jsme se přestali nechat šikanovat, vzepřeli jsme se a šifru jako celek odmítli. Celé hrací pole pak už mělo hru na salámu a orgové se museli připlazit, škemrat o naši pozornost a bát se o osud hry. A tak to má být!

Tom (Š-š-š-š-š)

Tu je náš seznam navštívených a zvažovaných stanovišť: https://en.mapy.cz/s/loguguhuso. Na poštu bohužel nedošlo, přišla nám moc daleko a J nás odradilo. Motivací pro některá místa byla pozorování

  • poslední 0 je žlutý odbélník na šedivém pozadí, tvarem připomíná tunel,
  • poslední 0 má tvar značky tunelu,
  • osmiúhelník má tvar značky STOP, můžeme měřit ve stopách (ale nebyl červený)

S potrzeným pořadím mi vzdálená pošta přijde stejně dobrá jako průsečík s oblastí přesně na jih uprostřed pole. Stanoviště 54R je uprostřed sídliště, vypadá to, že mohlo být vybrané tak, aby se měřilo od něj. A jih té oblasti horší jen protože je ještě dál.

@Radek Obálka by šifru změnila, šel by vykoukat tvar a objet pošty bez znalosti PSČ nebo i barev.