šifra: lego

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Elif (Opravte Zvířátka)
Re: Dveře

My sme dvere interpretovali ako súčasť obrázku domečku, ktorý vznikol v šedej farbe na prednej stene.

Radek (Freezy Bee)
Re: Dveře

Možná proto, že šifra byla opravdu u dveří? (což nám mimochodem přišlo dost odvážné umístění stanoviště, doufám, že místní neutrpěli újmu)

Jirka (Krabice ve slevě)
Dveře

Zajímalo by mě, proč tam byly u té stavby ty dveře (díra na vchod). Čekali jsme, že řešení bude obsahovat nutnost přečíst něco že struktury vnitřku. Až pak jsme zjistili, že to 54R už je vše. Což mě tedy zklamalo, protože se to dalo celkem vykoukat za 10 minut.

Bingo (Fernety Kadla)
Re: Jednoznačnost?

Ohledně uvěření správnosti řešení - je rozdíl, pokud tým poskládá poctivě celé lego a může si být výsledkem 54R jist, nebo na sebe naskládá ty barevné dílky intuitivně a není si jist, jestli místo písmena a číslic nemají vyjít třeba úplně jiné symboly. Navíc se v adresách používají malá písmena. Jinak "r" v čísle orientačním se v celé ČR vyskytuje jenom 5x, z toho v Praze 2x.

Kuba K. (Sleva za blbý jméno)
Jednoznačnost?

Bylo řešení v nějakém smyslu jednoznačné? My jsme časem dospěli k tomu (aspoň myslím), že chceme všechny rohy bílé, celý vnitřek bílý, stejnou barvu vždy na stejné stěně a mezi dvěma stejně barevnými kostkami vždy alespoň jednu bílou mezeru, a z tímhle jsme to vždycky nějak sestavili. Zajímá mě, jestli jsme nepřehlédli nějaký princip, který by to zjednoznačnil.

Jinak musím říct, že mě překvapuje, když v obecné diskuzi čtu, jak jste svému řešení moc nevěřili: My jsme si s tajenkou taky nevěděli rady, ale jakmile Áďa oznámila, že se v Praze nachází jediný dům s číslem 54R a že je poblíž, šli jsme tam najisto.