šifra: barevný had

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

3b (Zlá koťata)

uz to vidim, jdu a vybiram leva - tecka, prava - carka. A ocicko je asi tecka, kterou to zacina.

Lipča
reseni

Minul jsem dotaz "co se cetlo". Cetla se morseovka. Moje verze byla, ze trojuhelnicek opoustim bud jeho levym nebo pravym ramenem a v novem trojuhelnicku je strana, pres kterou jsem prisel, moje nova zakladna a opet koukam, kudy odchazim. Kazda barva jedno pismeno.

Vladan (OZ)

Bohužel na dotaz co s tím jsem odpověděl popřehýbat z proužku papíru ... a měli jsme vystaráno.

Sice jsem naznačoval, že to nebude hezký (tunýlky), ale myšlenku opustit ...

Karel (Spící Volové)
Barevný, ale proč?

Jak píše Dero... Barevný, ale proč?

Proč je to barevný? Proč to má očičko? Tuhle šifru nechápu a já bych ji asi nikdy nedal. Naštěstí Lipča ignoroval moje remcání, že takhle jednoduchý to být nemůže a vyluštil to.

3b (Zlá koťata)
Re: Barvy

co se tam cetlo?

Sváťa (Fernety Kadla)

Tak to my tady barvy vyhodnotili hned na začátku jako náhodné, unikátní a na papírové šifrovačce bez kapátka tím pádem asi nenesoucí žádnou informaci. Déle nám trvalo opustit myšlenku, že to je papírová skládačka a některé segmenty se ohnuly "horem" a některé "dolem".

Lipča
Barvy

Tady se vyplatilo byt tupobarevny (tj vidim barvy, ale nevnimam :-)). Zatimco tym resi, jestli jsou odstiny zelene stejne nebo ne, tak ja ctu :-) Na Pocitadle to stejny. Pry jsou tam jinak fialovy nebo co...netusim :-D

Dero (Mladí muži se smartphony)
Barevný, ale proč?

Proč je barevný had barevný? Otázka, nad kterou jsme tady strávili půlku času našeho mini-zákysu (mini myšleno relativně k délkám plnotučných zákysů na Po trati). Je barevný jenom proto, aby to "bylo hezké"? To je ovšem dost nehezké.

Druhou půlku zákysu jsme strávili nad úvahami, proč "očičko" hada vypadá tak, jak vypadá. Kdyby chtěli jenom naznačit, z kterého konce se začíná, tak tam prostě dají šipku, ne? No, nedali.

Za zákys si ale můžeme sami. Mysleli jsme si, že jsme správný postup zkoušeli, ačkoli jsme zkoušeli jenom nějakou jeho variantu, která dávala nesmysly.