šifra: kreslená

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Karel (Spící Volové)

Nádherná šifra!

Sváťa (Fernety Kadla)
Re: Bingo

Si děláte srandu, ale Robert skutečně tu hvězdici očíslovaných linek z Prahy nakreslil hned z hlavy a ani nekouk na mobil, jestli to má dobře :)) (měl)

Tomáš (Opravte Zvířátka)
Bingo

Díky za upřesnění. Nějak mi to v tom metru splynulo. My jsme při luštění šifry sázeli, že milovník železnic Tykadlo Bingo dá tuto šifru bez použití mapy nebo jízdních řádů :-).

Anonyme (Fernety Kadla)
Re: Brute force

Tome, ten Bruteforce jsme byli my, ne Mladí muži, já jsem se jenom s Mladými muži, potkal na Letňanech na metru

Dero (Mladí muži se smartphony)
Re: Brute force

Tomáši, my jsme ji taky dali autorsky. Bruteforce nám nevyšel, ale jenom kvůli poměrně antihaluzicí konstrukci tajenky začínající na SZKON, nebo tak nějak. :)

Tomáš (Opravte Zvířátka)
Brute force

Naprosto geniální! Dokonalé využití skutečnosti, že v Praze je hodně ulic (snad 9), které mají v názvu slovo TRAŤ a pravidla, kdy se pojmenování ani jedné z ulic v jednom městě nesmí shodovat. Dokonce platí, že každá číselně označená železniční trať má vždy jednu ulici, kromě té, co projíždí Satalicemi (ta má jako jediná dvě ulice, což bylo pro druhou z ulic vyřešeno návodem "ZDE STOJÍTE"). Na ocet zůstala myslím jen jedna ulice v blízkosti startu (Pod Turnovskou tratí). I tak nám dala šifra zabrat spoustu hodin ve sklepě satalické hospůdky. Řešení vypadlo ve chvíli, kdy měl Hroch naprogramován generátor 14 znakových řetězců a začínal procházet nejnadějnější tvary z více než 5 000 řešení. Určitě bychom nebyli sami, kdo dal šifru brute force (nám se k tomu v metru přiznal třeba tým podezřele Mladých mužů toho času zrovna bez smartphonů).

Bingo (Fernety Kadla)
4.+4#

Předpokládám, že k postupu měla navádět druhá půlka úlohy, která nejspíš zobrazovala ulici "Před tratí".

Marwin (Freezy Bee)
Fun fact

Na trať 070 vyráží z Prahy vlak v 7:11, na trať 091 vyráží vlak z Prahy v 6:12. Pro trať 011 jsme z mobilu na první rychlý pokus traťový jizdní řád nestáhli (kvůli výlukovým), takže z prvních tří řádků 2 jízdní řády a v obou shoda. Naštěstí bylo spoustu důvodů tuto slepou cestičku zase rychle opustit, ale tyhle trojské náhodičky mě vždycky dost pobaví - to "prostě nevymyslíš"... :)

Stepan (Zlá koťata)
poznamka

Trochu na to naváděly názvy ulic u toho nádraží v Satalicích - Před Tratí a Za Železnicí. Ale taky nám to dalo několik hodin.

Lipča
SPOILER reseni

Jednotlive obrazky maji nejaky prostorovy vztah k nakreslene trati. Tj jsou napriklad Pres trat, Pod trati, U trati...atd. To jsou tez nazvy ulic v Praze, u kterych jedou jednotlive vlaky ze zadani.

POZOR
SPOILER

Tusi nekdo, podle jakeho klice se mely priradit ty pojmenovane soucasti obrazku k cislum trati/radkum v tabulce?

Petr/V řadě za sebou
fajne

Ještě že s posouval čas na letní, jinak bychom na šifře bývali strávili šestnáct a půl hodiny. Takhle to bylo jen patnáct a půl, což už je snesitelné. Jinak to byla milá a pohodová šifra, ale už v životě tenhle obrázek nechci vidět.