šifra: žákovská

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Jakub
Re: TrojaN

Nám vyšlo Trojská v souladu s autorským řešením.

vaclaf
Re: TrojaN

Co je nekonzistentního na tom, že čtu všechny řádky, kde je hrubka?

Pravopis hovoří o tom, jak správně zapisovat spisovný jazyk, takže mluvnici užívá nejspíš jako nástroj; tvar obecné češtiny proto před pravopisem též neobstojí.

BTW: Ty chyby, které je nutné vynechat, aby vyšlo TROJA, jsou čistě pravopisné ;-)

Jakub
Re: TrojaN

Ok, ale někoho zas může bít do očí nekonzistentnost. Treba by jsem není pravopisná chyba, nýbrž gramatická chyba a "abysme" je dokonce správný zápis v obecné češtině.

Marwin (freezybee)
Re: TrojaN

Ono ani tak nešlo o viditelnost, jako spíš o to, že TROJA z toho vypadla při použití relativně intuitivního kontrolního pravidla "v každém odstavci je právě jedna chyba".

Jinak obecně ty chyby chválím, byly relativně nenápadné - což je dobře.

vaclaf
Re: TrojaN

Zrovna tady žádný záměr nebyl – umění nechtěného. Netušili jsme, že některé pravopisné chyby jsou pro někoho vidět hůř než jiné, nás bily do očí všechny ;-)

Marwin (freezybee)
TrojaN

Jako ta TROJA byla trochu trojská, o tom žádná. Hele, prostě se přiznejte - dáváte tam takové věci schválně nebo ne?

kempas
Re:

Že Orkové hold neumý češťinu? A uš ste vyděli šifru na pOtRati z chibama??? :-P Prosým dejte vjedět.

Tomáš (Opravte)
Opravte Zvířátka

Naprostá shoda s Fernety Kadly. Tj.: odhalení nejednoznačného TROJA, hledání řešení v TĚLOCVIKu a nakonec dořešení Trojské.

Věšák (CFKG)

Na pár hrubek jsme narazili rychle, ale jak jich nebylo moc (nebily tolik do očí, takže jsme ani neměli všechny), tak jsme si řekli, že jsme prostě na potrati a orgové holt neumí češtinu ;) Mě pak asi nejvíc naštval fakt, že je tam celkem 42 řádků, což vedlo k různým kombinacím abecedy se jmény předmětů..

Sváťa (tykadla)
nevyužitá

Hrubky jsme měli rychle, ale bohužel jsme na první dobrou našli v každé sloce právě jednu a odpovídali písmenům TROJA. Tak jsme hledali další předměty :)

Tělocvik - ve 3. sloce je "tělo (..) cviku", v první sloce je "stát", ve druhé "tělesně", ve třetí ještě "hrát".. Zeměpis - 1. sloka "stát", 2. "svět", 5. "póly", "míst"