Všehochuť

3b
Re: KČT

Naprosta drobnost, co by se za nehet matfyzackych pravd a autistickych samozřejmostí vešla:)

Pavel (Fčeličky)
Report
Jirka (Nejnekvazidiagonalizovávatelnější)
Reportáž
Radek (Freezy Bee)
Re: v zápalu hry

Jo, os triquetrum shodou okolností vím přesně, která je. Přeju brzké zhojení.

Jakub (Zlá koťata)
v zápalu hry

Mně se letošní Potrati moc líbilo, melancholicky zasněžená Praha, na stanovištích nikdo (kdo by tam taky mrznul), šifry, co jsem luštil, byly pěkné. Škoda jen nešikovného pádu na Výtoni při dobíhání tramvaje- výsledkem byla tříštivá intraartikulární fraktura levého radia, abrupce processus styloideus ulnae a dorzální hrany os triquetrum. Pro ortopedy pěkná 3D šifra na sobotní půlnoc :-)

Honza
Re: Nazvoslovi

Mně to naopak jako rodilému Pražákovi nedělá žádný problém. Rychle jsem si na název zvykl a používám ho.

Tonda
Re: Nazvoslovi

Já jsem na tom naprosto stejně. :-)

Jana
Re: Nazvoslovi

Dobrý postřeh, jakožto rodilá Pražačka to můžu potvrdit. Slovo lítačka nepoužívám, je mi proti srsti a nevlastním ani kartu samotnou, to kupuju radši papírové kupony jako zamlada :)

kempas
Re: KČT

To je moc pěkné, ale osově převrátit právě jednu dvojici ze tří, jen tak, aby to vyšlo, není moc systematické řešení...

kempas
Re: Nazvoslovi

Jako dlouholetá náplava jsem pochopil, že pojem lítačka nenávidějí především rodilí Pražáci. Naopak si myslím, že tento název vymyslely a rozšiřují především náplavy. Možná i proto, aby naštvaly Pražáky.

kempas
gůglení

Náš slogan o tužce nebo papíru, případně další poznámky ohledně elektroniky a vybavení, byly míněny pro luštění samotné, tedy nijak s tím nesouvisí, že musíte mít mobil, abyste se zaregistrovali na stanovišti. Taktéž vám nedáváme mapu, a stejně jich s sebou pár máte. Mapy ale potom nejsou pomůckou k luštění.

Ano, mohou se vám hodit nůžky, pastelky nebo raketoplán. Stejně tak se dá papír „uříznout“ podél pomůcek, místo červené čáry udělat čárkovanou atd. Ale stejně nevěříme, že byste si s sebou nic nevzali :-P

Slogan má říkat asi tolik: Cokoliv, bez čeho byste se neobešli (bazmek), vám dáme. Třeba letos jsme vám neřekli, abyste si vzali kalendář, dali jsme vám ho.

Ke gůglení: Myslím, že každý rok se najde pár šifer, kde nás někteří kritizujete, že se muselo dohledávat hodně informací. Proto nevím, proč to letos překvapuje víc. Ano, něco se dohledat musí. Naše testy nicméně ukazovaly, že těch pár osobností (šifra 7å), které tým nepoznal, se už dalo přiřadit vylučovací metodou. U států (11ȁ) podle mě byl větší problém přijít na princip, protože pak už „stačilo“ vědět, že Česko a Portugalsko mají zhruba stejně obyvatel, že v SSSR byla olympiáda jednou, kdežto v USA mnohokrát, nebo znát hlavní města. Dvě tři položky z hlavy nešly, ty si buď holt zjistím, nebo řešení odhadnu. Tolik představa jednoho orga ;-)

kempas
ztráta a nález

Na startu se našla černá levá rukavice. Cítí se osaměle. Bude k dispozici dnes na afterpárty, případně dále v Praze u orgů.

Síba
Re: Díky

No jo, to je těžké. Lidé jsou různí a každý má své vlastní omyly. Někdo spěje k nesprávným očekáváním na základě sloganu. Já jsem zase dospěl k závěru, že když se něco jmenuje Diskuse, tak to slouží k tomu, aby se tam vedla diskuse. Tak se omlouvám, že jsem to špatně pochopil.

Sváťa (Tykadla)
díky za hru!

Souhlas. Taky díky moc za hru, která nás bavila, šifry byly originální a zvládnutelné (za lehkou haluz považuju jen KČT) a navzdory počasí nás udržela bdělé až do konce. Václavové jako potvrzující prvek spolu s protihaluzícími prvky v podobě označení a kódů stanovišť - i to bylo hezky vymyšlené. Aspoň nás tentokrát znovu nevykostila Vypičená :). Za nás nejlepší účast na Po trati.

Ti (Nejnekvazi...)
Re: Díky

Já jsem nechtěl, aby se tu díky mé připomínce řešilo toto téma takto zeširoka. Jediné na co jsem měl v úmyslu bylo zmínit, že jsme si celou hru nebyli jisti, jestli se šifry mají luštit s pomocí internetu nebo mají nějaký skrytý princip, díky kterému to není třeba. A že by se to možná dalo napsat do pravidel jasněji i pro lidi s chabou představivostí. :)

Pojďme to už opustit a místo toho poděkovat orgům za príma hru, hezké šifry, zajímavý nápad trasu a čas který nám dali.

Síba
Re: Díky

Yeti, rozebírám téma tak, jak tu zaznělo. Ti, jeden z hráčů, prohlásil, že si nedovede představit, jak jinak by to šlo vyluštit. Tvrdím, že má chabou představivost. S tím, co bude dělat většina, to nemá co do činění.

Každá šifrárna v sobě implicitně nese nějaký okruh znalostí, které se během ní dají nějak zužitkovat. Tak nějak z žánrové podstaty. Bez toho zašifruješ leda prd. Pravděpodobnost, že nikdo z obecenstva nebude žádnou znalost postrádat, se z této podstaty blíží nule. A internet je prostě většinou nejsnazším způsobem, jak se chybějících znalostí dobrat. Vždycky, to není potřeba nějak speciálně akcentovat v propozicích. Očekávat něco jiného je pomýlené od počátku. (A bylo by to pomýlené i tehdy, pokud by internet byl v pravidlech výslovně zapovězen. To by byla jen překážka navíc, kterou bychom museli překonávat.)

Slogan je slogan. Slogan je klišé, je zjednodušující, používá nadsázku. To je zase taková žánrová podstata sloganů. Nelže, nadsazuje. Já třeba znám jednu hru, která má slogan "hra, která vás nakrmí". Taky je to nadsázka. Pokud se na ni někdo vydá bez svačiny, tak mu ten kousek žvance k luštění dostatečný přísun kalorií taky nezajistí.

Ve mně slogan správná očekávání vyvolává. V kombinaci s evidentním pokynem ten přístup k internetu mít ho vyvolává ještě výrazněji. Vyvolává dojem hry, na které nebudu luštit věci. Dojem odpovídá.

Síba
Re: Díky

Sváťo, u šifry č. 12 jsme bohužel nebyli. Šifry od 10 dál jsem viděl jen v cíli poněkud z rychlíku a asi ani ne všechny. Takže se budu moci vyjádřit, až si ji řádně prostuduju.

Yeti
Re: Díky

Síba: Já zase rozporuji to, že otázka, kterou rozebíráš, tedy ‚‚je technicky možné provést X pomocí Y/bez použití Y‘‘ je vůbec relevantní. To je totiž akorát právničtina. Relevantní je, jak se dá čekat, že to bude naprostá většina dělat.

Je ke hře, kde se gůglí o sto šest, loguje ve webovém rozhraní, popisují a kutálejí dvacetikoruny, luští nepravidelné šifrovací mřížky z fleků od hub (to bych fakt nechtěl dělat bez raketoplánu, pardon, folie), etc. dolepit slogan ‚‚Návrat do dob dřevního šifrování aneb stačí tužka nebo papír.‘‘? Proč ne. Fyzikální zákony to umožňují, dokonce ani protiprávní to není.

Je to smysluplná charakteristika? Vyvolává to správná očekávání? Odpovídá to dojmu ze hry? Ne. Ne. A ještě jednou ne.

Sváťa (Tykadla)
Re: Díky

Nechtěl jsem do téhle akademické diskuze zabrušovat, ale zajímal by mě Síbo Tvůj postup u šifry číslo 12 bez internetu a znalosti angličtiny v týmu :).

Síba (Pralinky zvlášť)
Re: Díky

Yeti, tvá otázka je divná. Téměř jakoukoli hru lze snáze absolvovat bez tužky či papíru, než bez elektroniky. Protože elektronika obyčejně dokáže nějak tužku či papír nahradit, což obráceně nefunguje. Výjimku představují jen situace, kdy potřebuješ tužku rozlomit a papír přeskládat, rozstříhat a namáčet.

Těžko jinak rozporovat něco, kde nejsme v rozporu. Organizátoři to vážně nemyslí, a jak jsi správně podotkl, nemyslí to vážně zjevně. Z propozic je zcela zjevné, že slogan o dřevním šifrování není o elektronice. Což je přesně to, co se snažím dát najevo. Proč by to kvůli tomu měla být pitomost, mi není moc jasné. Ten slogan sděluje, že na hře nemáme očekávat věci, pro které se vžilo jadrné maďarské označení "bazmek".

To co rozporuju především, a to s celkem železnou pravidelností, kdykoli se něco podobného objeví, je tvrzení, že se něco bez bujné fantazie nedá vyřešit bez internetu (bez vládnutí angličtinou, bez barevných pastelek, s kompletně hluchoněmým týmem, atp., ono je to pořád dokola). Není to pravda.

Radek (Freezy Bee)

Mohu-li si vybrat mezi použitím tužky a papíru, volím raději tužku, tou si můžu alespoň psát do dlaně.

(pardon za odbočku, mě to slůvko "nebo" hrozně dráždilo)

Yeti
Re: Díky

Síba: Šlo by hru snáz absolvovat bez proklamované tužky nebo papíru, nebo bez elektroniky? Až po koulení dvacetikoruny si troufám tvrdit, že bez tužky nebo papíru. Pak se ovšem nejvíc hodí fix, který patří do kategorie nůžky, drátky a raketoplán -- byť tužka by asi v nouzi stačila.

Celkově je slogan ‚‚Návrat do dob dřevního šifrování aneb stačí tužka nebo papír‘‘ pitomost, protože hra nejenže vyžaduje telefon, ale dokonce finančně motivuje hráče k používání smartphonu. A pro případ, že by z toho někdo postoj organizátorů ke dřevním dobám šifrování nepochopil, nazývají to pro jistotu slevou za pokrok... Stejně je zapotřebí brát podobná tvrzení v radách. Organizátoři to zjevně nemyslí vážně, znalí hráči to ignorují, ale z nějakého důvodu to tam někomu přišlo vtipné napsat a občas na to někdo naletí.

Kdo skutečně chce zažít návrat do dřevních dob šifrování, má možnost tuto sobotu...

Ti (Nejnekvazi...)
Re: Díky

To: Síba. Je dobře, že vy s tou formulací problémy nemáte. Nás to zmátlo, tak na to poukazuji. Toť vše. Ať už to orgové na stránkách hry pro příští ročník změní nebo ne, rád zase přijdu luštit a mrznout.

Jirka (Zimní Vánek)
Re: Díky

Co se snažím říct je, že by se soutěž/pravidla/vybavení dala prezentovat lépe ("jestli můžete, smartfouny se budou hodit, vezmětě si jich do zásoby").

Co chápu z toho co píšeš je, že současný stav není technicky špatně.

Bingo
Re: 6ã – prostřeno

Kuba: Po dvou neúspěšných mapováních (plná, čárkovaná, tečkovaná = 210, tj. stejně jako vy a čtení z obou stran) jsme to pak udělali tak, aby nejčastější písmeno (3x) bylo A a to krátké slovo bylo NAM. Vlastně ani nevíme, co se jak mapovalo, protože jsme udělali substituci nul, jedniček a dvojek z prvního pokusu.

Síba (Pralinky zvlášť)
Re: Díky

Však jo. Většinou by nám elektronika nemusela pomoci. K osobnostem a státu bys přidal vláčky. To jsou tři. Tři jsou menšina, zbytek je většina. U mne stran výrokové logiky v pořádku.

Ptát se po okolí není stejně efektivní. Ale to taky nikdy nikdo netvrdil. Tvrdilo se, že to stačí. A to stačí. V Praze i ve dvě v noci. I ve tři v noci. I o půl páté. Když jsme odměřovali vzdálenosti podle dvacetikoruny, taky jsme k tomu použili pravítko a kalkulačku. Ale kdybychom je neměli, tak nám ta dvacetikoruna stačí. A kdybychom neměli ani tu, tak si rozměníme padesátikorunu. I ve tři v noci. To, že dokážeme najít efektivnější postup, neznamená že ten méně efektivní nestačí. Obecně. Tady taky logicky v pořádku.

Kuba (Sveřepé řapíkaté řepy)
Re: 6ã – prostřeno

Díky! Tohle byl jediný rozumný nápad, který jsme zkoušeli, ale nějak se nám to nepodařilo dotáhnout do konce. Existuje hromada způsobů, jak tu trojkovku číst, a ani teď, když vím, že to je správná cesta, jsem to nedal. 1) Používá se trojkovka, kde 001 = A? 2) Berou se překřížené čáry ve směru potravního řetězce? (Alternativa by byla brát je vždycky zleva doprava, i když mi to přijde míň systémové.) 3) Jak se ty čáry přiřazují? Mně přijde zdaleka nejpřirozenější, aby se seřadily jako plná, čárkovaná, tečkovaná a přiřadilo se tomu 210 nebo možná 012.

Celý zásek byl tím víc k vzteku, že nám bylo dost jasné, že chceme jít na Zderaz. Každopádně díky orgům za prima hru a komukoli za odpověď.

Ti (Nejnekvazi...)
Re: Díky

To: Síba Jasně máš pravdu, určitě není chybou orgů, že tým něco neví. Vůbec si nestěžuji na šifry. A vím, že už se na toto téma diskutovalo i u jiných her. Co je a co není obecná znalost. Přesto zjišťovat bez použití internetu ve tři hodiny ráno v parku v Dejvicích počet olympijských her v Rusku nebo vstup Bulharska do EU mi přijde jako zbytečně složitý úkol. Elektronika je povolená, takže jsme si to našli na Googlu. Ale nebyli jsme si jisti, jestli to tak máme dělat, jestli se šifra nemá dát vyluštit bez použití internetu (protože opravdu nevěřím, že by všechny ty požadované informace všechny týmy znaly). Takže jen navrhuji drobnou změnu textace na webu hry, která by takovým spekulacím ze strany týmů předcházela.

Jirka
Re: Díky

Cituji základní pravidla: "Elektronice se nebráníme, většinou by vám snad ani nemusela pomoci." ...ehm? Souhlasím s tím, že bez internetů by to byl letos opravdu porod. Kromě osobností a států bych osobně přidal ještě vláčky. A vcelku chápu, že to není ta luštící část, ale nepřijde mi jako dobrý nápad vytvářet dojem "klidně si ten internet používejte, ale nic moc to nepomůže", když se bez toho pak člověk skoro neobejde.

A ano, můžu se ptát po okolí a tak. Je to stejně efektivní? Zdaleka ne. Můžu to dělat ve dvě ráno? Eh...

3b (Zlá koťata)
KČT

Víte, že když se KČT a LEV prosvítí, namaluje to nápis KUN?

Coz orgy dost překvapilo.

My cekali, že dost týmu odejde ke svatému Vítu na hrad, v domnění že tajenka má ještě dvě písmena.:)

Síba (Pralinky zvlášť)
Re: Díky

Myslím, že to chápete špatně. Já jsem teda žádnou narážku na to, že elektroniku netřeba, nikde neviděl. To, že stačí tužka, nebo papír, chápu tak, že nepotřebuješ nůžky, drátky, rádio, chůdy a raketoplán. Internetem obcházíte jenom to, že něco nevíte. A to je problém váš, nikoli šifry. A jestli vy si nedovedete představit, jak se dobrat chybějící informace bez internetu, tak já si takových způsobů dovedu představit docela dost. Zvlášť v Praze. Tam si jich dovedu představit i víc než milion.

3b (Zlá koťata)
Re: Karluv most

To jsme přesně taky našli. Včetně několika polských křížů přepsaných do braile:) A dalších minci, třeba těch s mostem.

Jen jsme správně nesrovnali kalibrační značky.

Sváťa (Tykadla)
Re: Karluv most

tak aby nevznikl dojem, že jsme ji dostali zadarmo, tak u nás ještě další slepé cesty:

5) černá čísla byla na papíře proti písmenům, která byla v předchozí šifře na stejné pozici B~S atd... (možná mělo navést na použití stejné mince, ale nás to spíš zmátlo)

6) 2, 10, 15 v té 27mipísmenné abecedě s CH odpovídá B,I,N

7) na papíře je 42 délek a v kombinaci s tím CH je česká abeceda na světě

Sváťa (Tykadla)
Re: 6ã – prostřeno

Pospojovali jste zvířátka do dvou potravních řetězců. Každá spojnice protínala přesně tři čáry tří různých druhů (plná, čárkovaná, tečkovaná) => trojková soustava. Četlo se od nižších forem směrem k vyšším (list=>housenka...).

Kuba (Sveřepé řapíkaté řepy)
6ã – prostřeno

Ahoj, nechce se mi čekat na výsledky. Poradí někdo, jak se luštila šifra se zvířátky na talíři? (Na šifry ze zvířátky jsme zjevně blbí – i ten vlak nám zabral přes dvě hodiny, zatímco jinde jsme byli uspokojivě rychlí.) Díky.

Dero (Přizdisráči)
Re: 5a - číselná šifra

Jano, potřeba je řadit bity od nejvyššího prvočísla k nejnižšímu, tj. 1011 = 11, což je 10000 -> P. :)

Jana (Partyzáni)
Re: 5a - číselná šifra

Děkuji za postup. Dává mi to smysl, ale nechápu, kde dělám chybu :) např. první 1011 = 11, což je prvočíslo, tedy v převodu na 5 bitů = 00001 --> 1 = A takhle pokračuju dál a výsledkem mi je ADVNRZNMSYTBIPDT :D Prosím o upřesnění, zda jsem něco neopomenula, děkuju moc!

Ti (Nejnekvazi...)
Díky

Chci moc poděkovat orgům za hru. Šifry se nám líbili a použití dvacky obráceně pro druhé řešení devítky bylo skvělé. Nápad s Václavy byl super. Škoda, že na to nenavazovaly ještě Ludmily a Martinové... Asi plošně jedna z největších městských šifrovaček.

Počasí jste domluvili parádní, zařídit takhle dopředu, že 100% nebude pršet, bylo od Vás vůči hráčům milé.

Ovšem jednu drobnost si neodpustím. Opakované narážky na to, že k luštění stačí tužka a papír a že elektroniky není potřeba, letos dle mého názoru vůbec neplatily. Minimálně u šifry "Osobnosti" a "Státy" si nedovedu představit, jak by se dali bez internetu vyluštit. Copak někdo z hlavy ví, jak vypadal svatý Vojtějch nebo kolik obyvatel má Portugalsko? Šifry jako takové mi nevadily, ale stále jsme si opakovali, že se mají dát vyluštit bez internetu. A to tedy reálně nevím jak.

Pavel
Karluv most

Diky za super sifrovacku. Nam se moc libila. Docela jsme si zalustili, trasa moc pekna, nezmrzli jsme. Co vic si prat?

No mozna sifru na Karlove moste, ktera byla logicky nase konecna, bych priste vice dotahl. Prece jenom tech interpretaci tam bylo az moc:

  1. Minula sifra byla podle 20ti koruny, protoze svaty Vaclav. Tato by mela byt logicky podle 50ti koruny, protoze na jejim licu je presne pohled ze Staromestske veze. Nebo podle 5ti koruny, ale ta byla na naznacenou linku moc tenka.

  2. Sifra presne padla na sochy na Karlove moste. Dve rady soch po patnacti. Navic cerne cislo byla socha svateho Vaclava. Takze logicky se snazima neco ziskat z nazvu soch.

  3. Abeceda s CH. 27 pismen. Soucet cernych cisel 27. Socha, dvojsosi nebo trojsosi na Karlove moste. To je jasny polsky kriz.

  4. Cisla 2,10, 15. Cisla tramvaji, ktere presne objizdeji Karluv most. Navic ho objizdeji presne 15 paru zastavek (na obe strany), jak take naznacuje schema sifry. Navic nektere zastavky jako Karlovy lazne nemaji zastavku na druhe strane, jako nektera pismena. Navic Cisla 2,10,15 presne sedi na prestupni uzly techto tramvaji, takze zastavky lze uplne presne namapovat i s prestupnimi uzly. To prece nemuze byt nahoda. Navic styl zapisu a to cerne kolecko je velmi casto videt na mapach jako znaceni cisel linek tramvaje.

Takze mame 4 velmi logicke paralelni postupy, ktere proverujeme. Nas favorit byly tramvaje, protoze ty zastavky opravdu 100% sedi s tim, ze jsme treba jeli na zastavku, ktera odpovidala sose svateho Vaclava.

Vysledek byl 8 hodinovy zakys a pak jsme to vzdali. Takze priste by to chtelo nekde nejaky maly hint ze tudy ne :). Diky.

Háňa (Ani ťuk!)
Re: Anežka

Díky moc, už chápu, proč naše číselné řady, trojková soustava, sykavky ani fonetická cvičení nikam nevedly... český a národní taky někde padlo, ale souvislost už nedopadla...

Miki (Šestý nesmysl)
Re: Anežka

K některým slovům se pojí "český" nebo "národní" (nebo oboje). Čte se po větách morseovka z těchto dvou.

Háňa (Ani ťuk!)
Anežka

Ahoj, naše velká premiéra skončila hned na první šifře, na příště budeme víc trénovat, ať se taky trochu projdem :) Můžete mi někdo, prosím, nastínit, jak se luští "Anežka"? Nebo zase vůbec nic neudělám... Moc děkuju! Jinak to byla určitě super hra :)

Zbožák (Pralinky zvlášť)
gratulace orgům

Gratuluji k první úspěšně provedené teleportaci hmotné věci v dějinách šifrovaček. Přemístění trojského mostu na místo mostu Karlova je znamenitý počin :-)

Sváťa (Tykadla)
Re: 5a - číselná šifra

Převedla sis na desítkovou soustavu, rozložila na prvočísla. Každé z 2,3,5,7,11 se v rozkladu vyskytovalo maximálně jednou, takže si je vyjádřila jako 5 bitů, to převedla zpátky do desítkové a na písmeno. Např. 22=2*11=>10001=17=Q.

Jana
5a - číselná šifra

Koukám, že šifra "5a - číselná šifra" měla docela velkou úspěšnost, pro nás bohužel konečná. Může nám prosím někdo vysvětlit, jak se to luštilo, nedá nám to spát :-)) Děkuju!

Honza
Re: Nazvoslovi

Jenže 'Lítačka' a 'lítačka' vážně není to samé. ;-)

pribik (Teoretická Pantomima)
Re: Nazvoslovi

Já například se slovem Litacka problem nemam.kazdopadne Diky orgum za pěkný nápad na trasu okolo Prahy😊.

3b (Zlá koťata)
Nazvoslovi

“Pro mimopražské a Pražáky bez lítačky přijde vhod celodenní jízdenka.”

Jak tohle může někdo napsat, ve stejně větě a zároveň chtít být bran vážně?:)

Tramvajenka se to jmenuje. Sice její plastové verzi tak ta zmatená žena z Asie říká tímhle slovem, ale ona na to má diagnózu:)

3b
Re: Plb

My se tam chystali, když nám nevychazela recyklovana dvacka:)

3b
Re: most

Dělali jsme to vytunenou dvackou s abecedou z minule šifry a aniprt.

Bobo (Pralinky zvlášť)
Re: most

Tomu zcela uprimne z ciste statistickeho hlediska odmitam uverit, ze by se omylem daly umistit v mnozine triceti bodu presne na jedine tri sochy svateho vaclava...v tom musela byt nejaka potmesilost. U nas to do doby tohoto zjisteni take byl pohyb po Karlove moste jen tak na 80%, po nem jiz tak na 110% :)

Miki (Šestý nesmysl)
Re: most

Jako vážně? Takže to, že pozice tří černých čísel přesně odpovídala právě pozici tří soch na Karlově mostě (při logické orientaci šifry, tedy sever nahoře), kde se zrovna vyskytuje sv. Václav, je taky náhoda?

Zdenek (Freezy Bee)
Re: Plb

Posledni pred cilem, tam ale nikdo nedosel...

Dano (Notorická veverka)
Re: most

To je zase trojan toto...

Karlov most je na 5korune.

5koruna robila perfektne stvrtotacky ktore licovali s pismenami.

Na Karlovom moste je hadajte kolko pilierov so sochami? No ano, dva rady po 15 (to je delitelne 3)

Chutovka, po odcitani 3 kalibracnych bododv zostava 27 pismen (vcitane ch), to je samozrjme 3x3x3

Ked scitame kalibracne body, mame 15+10+2=27

15, 10, 2 sa daju spravit s troma mincami, ktore pripominaju hanojske veze na troch tyckach.

Niektore piliere maju susosie z troch soch.

Ked sa pozriete na obluk 5koruny, su v nom 3 body, tak zeby polsky kriz ked uz mame 3x3x3 a ch?

Fakt diky :)

Edit: aby to nevypadalo nevdacne, sifrovacka sa nam lubila. Najlepsia za nas otocena klavesnica.

Anonyme(Tykadla)
Re: most

Ahoj, zkusím to nějak vysvětlit, on to pak někdo určitě vystihne přesněji. Luštilo se se stejně popsanou 20-ti korunou jako cestička, přičemž černá písmena byly "kalibrační body podle písmen v abecedě". 20-ti korunu si válel tak jak v cestičce a poté si četl písmena, které vyšli pro A,B,C... přičemž "kalibrační body" byly oddělovače

Legre (Zlá koťata)
KČT

Přišla jsem na náhradní luštění šifry . Vyšelo mi heslo KUN :-) ale orgove to neuznali :-( Když jsem napsala písmena,co jsou proti sobě pres papír, do praporkove abecedy a jedno z písmen osově převrátila, (jak to vypadalo prosvicene),tak jedna ruka ukazovala stejne u obou písmen a druha ukazovala jinam.Shodne ruce jsem smazala a vyšlo mi nové písmeno K+V=N

Robert (Zvířátka)
most

Jak se luštil ten most?

3b (Zlá koťata)
Plb

Bylo nějaké stanoviště u sv Václava v léčebně?

Věšák (Chlupaté Fraktály Kurta Gödela)
Re: Média

Pusť si Rádio Míchaná...budeš si prozpěvovat "Kde je moje kravička?" ;P

Věšák (Chlupaté Fraktály Kurta Gödela)
Počasí

Už vidím ty pondělní titulky novin:

V Praze byly nalezeny ledové sochy lidí v podivných polohách. Stejný motiv se opakuje napříč městem...

:D :D

vaclaf
Re:

🍄

Tonda (Zimní Vánek)
Re: Média

Můžeš si pustit tuhle. Řek bych, že vypráví o jediném možném způsobu, jak přežít nadcházející noc. A poslední sloka varuje, že spát během hry není dobrej nápad. :-D https://www.youtube.com/watch?v=KT9qc2eVoBs

Zuzka

Já hlavně doufám, že letos už nebudou houby :D

Jirka (Nejnekvazidiagonalizovávatelnější)
Média

Budou letos média??? Nemám si co prozpěvovat...

kempas
Re: Hospody

Hm, s desetinásobným startovným od všech týmu by se o tom mohlo začít uvažovat :-P Zatím doporučujeme nést s sebou pomůcky k (nejen) vnitřnímu vyhřívání, nebo luštit takrychle, abyste všude dorazili před zavíračkou.

Marwin
Re: Hospody

... jestli bude u každého stanoviště non-stop otevřená hospoda s dostatečnou kapacitou (!), tak jsou to frajeři a dobrovolně zaplatím dvojnásobné startovné!

Bobo (Pralinky zvlášť)
Hospody

Doufám, že s ohledem na předpokládané počasí orgové bryskně zajistili v blízkém okruhu každého stanoviště nonstop hospodu :)

Legre (Zlá koťata)
hledáme nahradnika

Nemá někdo zajem se stát s námi Zle kote?Vypadl nam jeden člen v týmu.Jsme hravi a pohodovi.Kdo ma zájem napište na lenka.brankova na seznam. Mnau

Yeti
Re: Předpověď

Fake news, prý. Však on ti zamrzne úsměv na rtech...

Dero (Přizdisráči)
Re: Předpověď

To budou ty fake news, jak se o tom všude mluví.

Marwin
Předpověď

Už jste koukali na předpověď počasí? No, ještě že meteorologům vůbec nevěřím, zvlášť tak dlouho dopředu...

Václav
Re: Také hledám tým

Tak už jsem také nalezl uplatnění.

Laire
Chcete nás?

Dvě mladé, sličné dámy, které se nebojí tmy, vyznají se v mapě (teda aspoň z 50%) a jsou ochotné donést jídlo a alkohol, hledají tým. Ambice máme a pevně věříme, že narozdíl od loňska dojdeme do cíle. Ujme se nás někdo? Laire a Čmelda z Fušenek (lairea@post.cz, pripadne cmeldis@gmail.com)

Václav
Také hledám tým

A ujme se někdo mne? Předem se omlouvám, že výjimečně budu vybíravý. S ohledem na to, jak je tato hra krutá a pro nepražáka časově náročná, upřednostním tým nejen s vysokými ambicemi, ale také potenciálem tyto ambice naplnit. Pište prosím na mail v.stencel na gmailu.

Yeti
Tým nalezen

Tým nalezen.

Yeti
Hledám tým

Ujme se někdo osamělého Yetiho a vezme ho s sebou na Po trati 2018? Pište prosím spíš na mail, ale tady si to přečtu časem taky.

Yeti (yeti@physics.muni.cz)