Všehochuť

Tonda

Já jsem na tom naprosto stejně. :-)

reakce na #Jana reagovali #Honza
Kempas
gůglení

Náš slogan o tužce nebo papíru, případně další poznámky ohledně elektroniky a vybavení, byly míněny pro luštění samotné, tedy nijak s tím nesouvisí, že musíte mít mobil, abyste se zaregistrovali na stanovišti. Taktéž vám nedáváme mapu, a stejně jich s sebou pár máte. Mapy ale potom nejsou pomůckou k luštění.

Ano, mohou se vám hodit nůžky, pastelky nebo raketoplán. Stejně tak se dá papír „uříznout“ podél pomůcek, místo červené čáry udělat čárkovanou atd. Ale stejně nevěříme, že byste si s sebou nic nevzali :-P

Slogan má říkat asi tolik: Cokoliv, bez čeho byste se neobešli (bazmek), vám dáme. Třeba letos jsme vám neřekli, abyste si vzali kalendář, dali jsme vám ho.

Ke gůglení: Myslím, že každý rok se najde pár šifer, kde nás někteří kritizujete, že se muselo dohledávat hodně informací. Proto nevím, proč to letos překvapuje víc. Ano, něco se dohledat musí. Naše testy nicméně ukazovaly, že těch pár osobností (šifra 7å), které tým nepoznal, se už dalo přiřadit vylučovací metodou. U států (11ȁ) podle mě byl větší problém přijít na princip, protože pak už „stačilo“ vědět, že Česko a Portugalsko mají zhruba stejně obyvatel, že v SSSR byla olympiáda jednou, kdežto v USA mnohokrát, nebo znát hlavní města. Dvě tři položky z hlavy nešly, ty si buď holt zjistím, nebo řešení odhadnu. Tolik představa jednoho orga ;-)

Síba

Yeti, rozebírám téma tak, jak tu zaznělo. Ti, jeden z hráčů, prohlásil, že si nedovede představit, jak jinak by to šlo vyluštit. Tvrdím, že má chabou představivost. S tím, co bude dělat většina, to nemá co do činění.

Každá šifrárna v sobě implicitně nese nějaký okruh znalostí, které se během ní dají nějak zužitkovat. Tak nějak z žánrové podstaty. Bez toho zašifruješ leda prd. Pravděpodobnost, že nikdo z obecenstva nebude žádnou znalost postrádat, se z této podstaty blíží nule. A internet je prostě většinou nejsnazším způsobem, jak se chybějících znalostí dobrat. Vždycky, to není potřeba nějak speciálně akcentovat v propozicích. Očekávat něco jiného je pomýlené od počátku. (A bylo by to pomýlené i tehdy, pokud by internet byl v pravidlech výslovně zapovězen. To by byla jen překážka navíc, kterou bychom museli překonávat.)

Slogan je slogan. Slogan je klišé, je zjednodušující, používá nadsázku. To je zase taková žánrová podstata sloganů. Nelže, nadsazuje. Já třeba znám jednu hru, která má slogan "hra, která vás nakrmí". Taky je to nadsázka. Pokud se na ni někdo vydá bez svačiny, tak mu ten kousek žvance k luštění dostatečný přísun kalorií taky nezajistí.

Ve mně slogan správná očekávání vyvolává. V kombinaci s evidentním pokynem ten přístup k internetu mít ho vyvolává ještě výrazněji. Vyvolává dojem hry, na které nebudu luštit věci. Dojem odpovídá.

reakce na #Yeti reagovali #Ti (Nejnekvazi...)
Pavel
Karluv most

Diky za super sifrovacku. Nam se moc libila. Docela jsme si zalustili, trasa moc pekna, nezmrzli jsme. Co vic si prat?

No mozna sifru na Karlove moste, ktera byla logicky nase konecna, bych priste vice dotahl. Prece jenom tech interpretaci tam bylo az moc:

  1. Minula sifra byla podle 20ti koruny, protoze svaty Vaclav. Tato by mela byt logicky podle 50ti koruny, protoze na jejim licu je presne pohled ze Staromestske veze. Nebo podle 5ti koruny, ale ta byla na naznacenou linku moc tenka.

  2. Sifra presne padla na sochy na Karlove moste. Dve rady soch po patnacti. Navic cerne cislo byla socha svateho Vaclava. Takze logicky se snazima neco ziskat z nazvu soch.

  3. Abeceda s CH. 27 pismen. Soucet cernych cisel 27. Socha, dvojsosi nebo trojsosi na Karlove moste. To je jasny polsky kriz.

  4. Cisla 2,10, 15. Cisla tramvaji, ktere presne objizdeji Karluv most. Navic ho objizdeji presne 15 paru zastavek (na obe strany), jak take naznacuje schema sifry. Navic nektere zastavky jako Karlovy lazne nemaji zastavku na druhe strane, jako nektera pismena. Navic Cisla 2,10,15 presne sedi na prestupni uzly techto tramvaji, takze zastavky lze uplne presne namapovat i s prestupnimi uzly. To prece nemuze byt nahoda. Navic styl zapisu a to cerne kolecko je velmi casto videt na mapach jako znaceni cisel linek tramvaje.

Takze mame 4 velmi logicke paralelni postupy, ktere proverujeme. Nas favorit byly tramvaje, protoze ty zastavky opravdu 100% sedi s tim, ze jsme treba jeli na zastavku, ktera odpovidala sose svateho Vaclava.

Vysledek byl 8 hodinovy zakys a pak jsme to vzdali. Takze priste by to chtelo nekde nejaky maly hint ze tudy ne :). Diky.

reagovali #Sváťa
Honza

Jenže 'Lítačka' a 'lítačka' vážně není to samé. ;-)

reakce na #pribik reagovali #Kempas
Zdenek (Freezy Bee)

Posledni pred cilem, tam ale nikdo nedosel...

reakce na #3b reagovali #3b
Robert (Zvířátka)
most

Jak se luštil ten most?

reagovali #Anonyme(Tykadla)
3b (Zlá koťata)
Plb

Bylo nějaké stanoviště u sv Václava v léčebně?

reagovali #Zdenek
Věšák (Chlupaté Fraktály Kurta Gödela)

Pusť si Rádio Míchaná...budeš si prozpěvovat "Kde je moje kravička?" ;P

reakce na #Jirka
Václaf

🍄

reakce na #Zuzka
Zuzka

Já hlavně doufám, že letos už nebudou houby :D

reagovali #Václaf
Jirka (Nejnekvazidiagonalizovávatelnější)
Média

Budou letos média??? Nemám si co prozpěvovat...

reagovali #Tonda a #Věšák
Dero (Přizdisráči)

To budou ty fake news, jak se o tom všude mluví.

reakce na #Marwin reagovali #Yeti
Václav

Tak už jsem také nalezl uplatnění.

reakce na #Václav
Yeti
Tým nalezen

Tým nalezen.