šifra: triko

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

vaclaf
Re: Řešení

No vidíš, co všechno se ještě na šifrovačkách nenaučíš :-D

Zůza (pytlicek)
Re: Řešení

Já mám na podobné tajenky absolutně a stoprocentně negativní názor. Baví mě luštit šifry, ne tajenky. Na druhou stranu, je to PoTrati, a tam má člověk čekat všechno. A pravdou je, že jak na trolejbus, tak na Dubnovou a Malebnou vyrazil vždy celý tým - ačkoliv bych nebyla moc překvapená, kdybychom tam nic nenašli. Narozdíl od Selské zvonice, kde bylo naše řešení těžce (a sr*čsky) vyscrabbleno - takže jsem byla překvapená, že jsme tam něco našli.

Marwin (freezybee)
Re: Řešení

Podobně jako spousta dalších nemám na podobné tajenky úplně stoprocentně pozitivní názor, ale v zásadě mi nevadí, dokud je jasné, kam jít. Což ve všech případech (0, 6, 7, 8) nakonec bylo, i když jsme taky na všech čtyřech poměrně dlouho váhali. Ale beru to tak, že je to prostě potratí libůstka a můj osobní názor musí jít stranou.

Každopádně si neodpustím, že to s obecnou češtinou je bulšit. Ještě beru "lépe to zní", ale v obecné češtině je to jednoznačně "střed Malebný". Kombinaci češtiny obecný a slovosledu básnickýho jsem v životě neslyšel...

vaclaf
Re: Řešení

Tajenka není chybná, je obecnou češtinou.

Vašek (Absolutno)
Re: Řešení

Taky jsme "opravili" pokrývače na pokládače. Nevím dodnes, jestli takové slovo vůbec existuje, ale na přesvědčení týmu to stačilo :-)

Eda (dulniuvrat)
Re: Řešení

Promiň, ale to je dost špatný důvod. Schválně udělat vlastně chybnou tajenku, protože se ti to líbí.

Přímo ze zadání tedy vyjde "MALEBNÝSTŘED", ale tady v řešení šifry by mělo být "MALEBNÁ, STŘED", protože pochopení, že je tajenka schválně špatně, je součástí řešení. Pro mě ale není součástí zábavnou, tak bych se přimlouval, aby raději rovnou vycházela poloha dalšího stanoviště, není-li pro to lepší důvod.

Nakonec jsme se smířili s tím, že "pokrývač" asi má být z nějakého důvodu "pokládač", a šli to zkusit. :-)

vaclaf
Re: Řešení

Protože to lépe zní.

Tonda (algebra)
Řešení

Je nějaký důvod, proč vyšlo "Malebný střed" a ne "Malebná střed", přápadně "Střed Malebný"? Takhle jsme se to ještě poměrně dlouho snažili interpretovat jako mezitajneku, než jsme se konečně odhodlali vydat do Malebné ulice...