šifra: triko

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Václaf
No vidíš, co všechno se ještě na šifrovačkách nenaučíš :-D
odpověď na #Marwin
Zůza (Nejnekvazidiagonalizovávatelnější)
Já mám na podobné tajenky absolutně a stoprocentně negativní názor. Baví mě luštit šifry, ne tajenky. Na druhou stranu, je to PoTrati, a tam má člověk čekat všechno. A pravdou je, že jak na trolejbus, tak na Dubnovou a Malebnou vyrazil vždy celý tým - ačkoliv bych nebyla moc překvapená, kdybychom tam nic nenašli. Narozdíl od Selské zvonice, kde bylo naše řešení těžce (a sr*čsky) vyscrabbleno - takže jsem byla překvapená, že jsme tam něco našli.
odpověď na #Marwin
Marwin (Freezy Bee)
Podobně jako spousta dalších nemám na podobné tajenky úplně stoprocentně pozitivní názor, ale v zásadě mi nevadí, dokud je jasné, kam jít. Což ve všech případech (0, 6, 7, 8) nakonec bylo, i když jsme taky na všech čtyřech poměrně dlouho váhali. Ale beru to tak, že je to prostě potratí libůstka a můj osobní názor musí jít stranou. Každopádně si neodpustím, že to s obecnou češtinou je bulšit. Ještě beru "lépe to zní", ale v obecné češtině je to jednoznačně "střed Malebný". Kombinaci češtiny obecný a slovosledu básnickýho jsem v životě neslyšel...
odpověď na #Václaf odpověděli #Zůza a #Václaf
Václaf
Tajenka není chybná, je obecnou češtinou.
odpověď na #Eda odpověděli #Marwin
Vašek (Absolutno)
Re: Řešení
Taky jsme "opravili" pokrývače na pokládače. Nevím dodnes, jestli takové slovo vůbec existuje, ale na přesvědčení týmu to stačilo :-)
Eda (Důlní úvrať)
Promiň, ale to je dost špatný důvod. Schválně udělat vlastně chybnou tajenku, protože se ti to líbí. Přímo ze zadání tedy vyjde "MALEBNÝSTŘED", ale tady v řešení šifry by mělo být "MALEBNÁ, STŘED", protože pochopení, že je tajenka schválně špatně, je součástí řešení. Pro mě ale není součástí zábavnou, tak bych se přimlouval, aby raději rovnou vycházela poloha dalšího stanoviště, není-li pro to lepší důvod. Nakonec jsme se smířili s tím, že "pokrývač" asi má být z nějakého důvodu "pokládač", a šli to zkusit. :-)
odpověď na #Václaf odpověděli #Václaf
Václaf
Protože to lépe zní.
odpověď na #Tonda odpověděli #Eda
Tonda (Zimní Vánek)
Řešení
Je nějaký důvod, proč vyšlo "Malebný střed" a ne "Malebná střed", přápadně "Střed Malebný"? Takhle jsme se to ještě poměrně dlouho snažili interpretovat jako mezitajneku, než jsme se konečně odhodlali vydat do Malebné ulice...
odpověděli #Václaf