šifra: automat

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

vaclaf
Re: řazení

Aby šlo prostřední válec jednoznačně zrekonstruovat, musel se zastavit ve všech polohách. Je pravda, že nemusely být všechny výherní. Nicméně myslím, že to nakonec bylo nastaveno dobře, protože kdybychom přidali nějaké protihaluzící opatření, dost možná by to zastavilo ještě víc týmů a hospoda by nejspíš praskla ve švech. Jinak válce byly všechny stejně „dlouhé“, měly deset symbolů.

Miki (ssforfail)
Re: řazení

Je pravda, že je to zvláštní – válce totiž, pokud vím, měli jinej počet písmen (nebo alespoň ten poslední), takže nebylo nutný opakovat právě ty dva výherní znaky, co jsou i v řešení dvakrát.

hroch (Opravte to)
Re: řazení

Aha, to že(zda) se opakovala zrovna písmena zopakovaná na prostředním válci, to jsem si nevšiml. Já to bral tak, že výhry nám definují přiřazení písmenek k obrázkům a prostřední válec tajenku. To že(jestli) to šlo vypermutovat, považuju spíš za omyl autorů.

Zuza (Aplikovaní Hrošíci)
Re: řazení

Jak uvádějí předřečníci, a prostě už mě nebavilo vejrat na obrazovku. Těšila jsem se na tu šestihodinovou večeři s náčelníkem skautů. ;)

R.U.R. (nulou)
Re: řazení

Tak tak, bylo tam 10 výher a běželo to ve smyčce pořád dokola -- bylo 8 různých symbolů, ale citrony a myslím že zvonečky vyhrály 2x. Po pár protočeních se nám to povedlo zaznamenat správně, byť ze začátku jsme to měli dost s chybama, ještě jsme si na dalším protočení ověřili, že to fakt máme zapsané dobře, a šli jsme ven řadit písmenka. Na což jsme pochopitelně neměli dost informací, a ani jsme nepřišli na to, co by nám chybělo, tak jsme časem vyskreblili nejdřív tu Ostrovskou, která v Praze není, a pak konečně i Rostovska Z (u které mapa potvrdila že je blízko, a je u Botiče a asi tam bude i most, který by mohl mít zábradlí).

Marwin
Re: řazení

He? Vždyť se to opakovalo tolikrát, kolikrát se to opakovalo ve výherní sekvenci. My teda vyscrablili (asi jako spousta jiných) jen OSTROVSKA Z, kterážto ulice v Praze naštěstí není, takže nezbylo než opsat válec. Ale info o opakování tam bylo od začátku.

hroch (Opravte to)
Re: řazení

A jak jste věděli, délku tajenky a kolikrát se co opakuje??

Des (hrosici)
řazení

Proč zrovna prostřední? My zkusili levý, nic to nedělalo, tak jsme to vyscrabblili a šli dál :)

Lipča (Spící Volové)
Re: Zákys

Razeni bylo podle poradi obrazku na strednim valci automatu.

Anino (mimoariadne)
Zákys

Beznádejne sme tu zakapali. Písmenká sme mali dobre, ale tú Rostovskú sme z toho nevyhaluzili. Podľa čoho sa mali zoraďovať? Celkovo hanba nám, tak zle sme na Po trati ešte nedopadli... Ale aspoň budeme mať na rok zľavu za blbosť :)