šifra: Václavská

Zadání

Upozornění: k vyřešení této šifry jsou potřeba i informace, které zde nenajdete (např. je důležité místo šifry, součástí zadání byl předmět apod.)

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Honza (Šrédingerova kočka)
Re:

No nevím, nepřišlo mi to příliš intuitivní, vzhledem k tomu, jak dlouho nám trvalo najít správné názvy obrázků a některých hub (muchomůrka zelená nebo holubinka, křemenáč nebo kozák) a tomu, že nás to napadlo přiřazovat díky dvojici klouzek-klouzačka, která byla špatně. Nakonec to vedlo k docela podstatnému zdržení, zklamání nad výsledným řešením a pocitu, že se to mělo nebo dalo řešit jinak, zajímavěji.

Bingo (Tykadla)
Re:

Abys nemusel obíhat všechny zbylé houby a šel rovnou k té správné.

Honza (Šrédingerova kočka)

Jaký smysl mělo, že obrázek se dal spárovat vždy s houbou tak, že měly stejné poslední 2-4 písmena?

vaclaf
Re: Zákys

Dále od lavičky jsme týmy vyháněli jen při registraci, aby se tam nehromadily a po startu rovnoměrně vytvořily fronty u všech hub. Instrukce o návratu k lavičce byla potom součástí startovních informací.

Anino (Mimo a riadne)
Zákys

Zákys rovno na štarte sme zažili prvýkrát. Trošku zamrzelo, že keď sme sa zložili kúsok od lavičky, ktorá bola pri riešení kľúčová, tak nás orgovia zahnali ďalej. Zakysli sme až do šiestej. Máme mimo iné fotografie všetkých inkriminovaných čísel domov po celom Václaváku :)