šifra: zvířátka

Zadání

Šifra je identická se šifrou označenou C, kterou týmy mohly dostat od organizátora na nádraží v Horních Počernicích nebo Vysočanech po předložení kuponu s řešením šifry B.

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Des (Corn Flakes - tester)

Martin: Ani testeři to nedali ;)

Dero (Přizdisráči)
Technická

Martin: Technická - "cukrů cukrů" a "vrků vrků" není C.

Ondra (Seš-lost)
šifra typu hm

Patřím mezi ty, kdo se domnívají, že zdrobněliny téhle šifře neprospěly. Myšlenka, že by mohly navádět na "hraju s dětmi na jak dělá...", opakovaně zazněla, měli jsme ty zvuky i vypsány, ale pravidelně jsme s tím nepracovali dál, protože nám to pocitově přišlo jako nějaký náhodný směr, kdy musíme spoustu zajímavějších věcí ignorovat. Domnívám se dokonce, že kdyby tam zdrobněliny nebyly a zvířata byla v základním tvaru, vyluštitelnost bude vyšší a průměrný čas luštění nižší.

(Slepička budiž, ale fakt někdo řekne spíš "Jak dělá kohoutek" než "Jak dělá kohout"? O křepeličce a přezdrobnělém oslíčkovi ani nemluvě...)

Z nápadů, co jsme kolem šifry měli, se mi nejvíc líbil ten, že zdrobněliny naznačují, že z množiny možných asociací/slovních spojení k daným zvířatům máme vybrat ta, která jsou sama zdrobnělá - křepelčí vajíčko, slepičí prdelka, oslí můstek, kohoutí hřebínek... vlastně se mi to pořád líbí víc, než skutečné řešení.

Možná by původní verzi pomohlo, kdyby tam bylo i něco nezvířecího, leč s jasným zvukovým projevem. Třeba místo kohoutka mašinka. I když ta bude asi taky krajově závislá ("ši ši ši hů" vs. prosté "hů")...

(Na šifře jsme strávili přes šest hodin a nebýt Kotvuse, ochotného zkoušet i cesty, které zbytek týmu považuje za slepé, tak tam i skončíme.)