šifra: smajlíky

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Ti (3 s kouskem fosforu)
Re: Proč smajlíci?

Vypadá to "jako smajlíci". Ale opravdu jen "jako".

My jsme zas dlouho přemítali, proč je struktura šifry sloupec a proč je v ní tolik volného prostoru...

Hanka (voy-a-ger)
Řekni Finsko

Škoda té tajenky "řekni Finsko," která se vůbec nezužitkovala. My řekli Finsko, bylo nám na stanovišti č. 5 řečeno, že tohle org nechtěl slyšet, a my dumali, co máme špatně, místo toho, abychom se rovnou mohli radovat z toho, že máme další zadání (v tomto případě pokyny na další šifru).

Yeti (JÁDRO)
Re: Proč smajlíci?

A oni to jsou smajlíci? U nás padla pouze otázka, proč je to rozdělené do skupin po dvou a po třech (a odpovědí bylo pokrčení ramen).

R.U.R. (Divize nulou)

Já si myslim, že smajlíci byl čistej úmyslnej trojan, kterej nás dost nasral (já jsem si celou dobu stál za tím, že se to má řešit přes ty smajlíky, takže díky bohu že mi to zbytek týmu moc nevěřil). Evidentně některý byli natočení doprava a jiní doleva, takže to jasně vede na nějakou binárku nebo tak něco, navíc když se to rozdělí na těch dvouznakovejch, tak z toho vyjdou sekvence délky max. 4, a morseovka je taky taková binárka že, no dá se si s tim celkem dobře hrát... Sekundární trojan to byl v tom, že úplně dobrá hypotéza byla, že bude 1 řádek = 1 písmeno... Pak by mě taky zajímalo, jestli to byli orgové, kdo dal do čekárny v Čakovicích tu učebnici matematiky :-) Nicméně i bez ní jsme zkoušeli znaky přiřazovat do skupin (železniční, matematické, řecké, a ještě nějaké skupiny jsme měli), jako docela dobrý postup se zdálo například pro každý řádek binárně indikovat, zda obsahuje nebo neobsahuje znak dané skupiny, a pokud se zvolilo 5 skupin a nějak se jim dalo pořadí (třeba podle abecedy), tak to vedlo na zápis čísel 1-26 v binárce... Někdo taky navrhoval vzít jízdní řád a každému řádku nějak přiřadit konkrétní vlak a pak s tím něco udělat... No a nejhorší na tom je, že hned jak jsme tu šifru vyzvedli, tak jsem cestou zpátky na nádraží řek správnej postup, ale někdo mi řek že je to blbost, a než jsme zjistili, jak se dostaneme do Čakovic a našli zastávku autobusu a tak dále, tak už jsem na to úplně zapomněl... Kdybychom začali hned hledat řešení místo toho abychom hledali autobus do Čakovic, tak bych to byl třeba udržel a mohla to bejt průchodovka... Ještě že časem to někoho napadlo znova nezávisle na mě...

Dero (Přizdisráči)
Proč smajlíci?

Proč to vlastně byli smajlíci, když řešení této podoby šifry AFAIK nijak nevyužívalo? Fakt to byl samoúčel?