šifra: devět grácií

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

matejcik (nechci-uvést)

ano, využití prsou v této šifře bylo velmi nápadité, dávám plus :e)

R.U.R. (Divize nulou)

Taky jsme spojovali bradavky se jménem k nim patřícím, ale protáhnout to do přímky nás během 12 hodin nenapadlo. 9 písmen nám holt přišlo jako dobrý počet na tajenku (u Jane to prý nevycházelo, to jsme asi nějak opominuli), navíc jedna z mála věcí, které jsme brali jako dané, bylo, že ta jména jsou jmény těch dívek, takže nebyl důvod použít prsa jedné k získání písmene od jiné... I při zpětném pohledu by mi to přišlo čistší než to protahovat do přímek.

Pokud vám 12 hodin přijde hodně, tak vám zkusím přiblížit některé nápady, na které si zrovna vzpomenu -- leccos jsem určitě zapomněl nebo vůbec nezachytil: hodně času jsme zkoušeli hledat různé způsoby řazení získaných písmen, samozřejmě jedno je nasnadě ale bylo těžké se shodnout; polský kříž jsme taky zkoušeli, je to přeci jen 3x3 a cosi jako ty puntíky v polákovi by se tam taky našlo; semafor jsme taky zkoušeli, buď s rukama nebo s celými těly; některé slečny rovnou na pohled připomínají písmeno (Barbora L, Kinley I/O, Karolína T/Y, Drahomíra A, Hannah C...); i Morseovku jsme zkoušeli, například bradavka=tečka, hlava=čárka (mají totiž hlavy na různých pozicích vůči bradavkám); taky jsme zkoušeli dodat další písmena bradavkovým postupem aplikovaným na oči; celkem je tam 64 písmen, tak jsme si je napsali do čtverce a vymýšleli jsme, jak s nima hrát šachy; jsou různě široké, ale součet šířek tří sousedních obrázků je vždy 128mm, což je navíc 2*64; taky je zajímavé, že střední sloupec je čistě anglicky, zatímco levý je velice česky a pravý dejtmetomu taky celkem česky, vymýšleli jsme jak to přeložit tam či zpátky; ve jménech se dá najít podslovo "oslava" a "Olina", zajímavé subpřesmyčky (Barbora: bobr, Hannah: nahá, Andrea: ňadra (případně nádra[ží]), Kinley: [m]ilenky, Jaroslava: osrala), slova vzniklá spojením jmen (karolíNADRAhomíra, hanNAHAndrea -- ty jsou navíc obě po sobě jdoucí); ve sloupcích se kolem středu opakuje stejné písmeno (O - N - R), jména se přes ně naříklad dají křížit jako chromozómy (Barbomíra, Hanley, Androlína -- to jsou přece super jména); taky jsme to zkoušeli spojit s tematicky do té doby nejbližší jedničkou, kde se ty údové reference na luštění nijak nevyužily (povšimněme si, že jednička má tři sloky o třech dvojverších... s tím se dá celkem chvilku pohrát).

Já si pořád myslím, že jsme k řešení přistoupili pocitvě, a narazili jsme na mírný nedostatek elegance šifry -- nápad super, ale nestrefili jsme se do té správné myšlenkové vlny tvůrce...

Bara (popocatepetl)
Bylo to vtipny

Klobouk dolu pred napadem, tohle proste jeste zadna sifrovacka nemela, a to se ceni :-)

Věšák (Zpozdilci)
Re: špatné

Ti: Jo, my dopadli úplně stejně. Po prvních několika desítkách minut tohle a pak zákys na 6 hodin. Ke konci už nás půlka usla...Ale nakonec sme to dali :)

Svatik (Tykadla)
5.5h

Tak nám zas přišlo, že slečny při troše fantazie ukazují semafor, že ta jejich, maximálně 9tipísmenná, jména jsou tak hezky v rastru mobilu (ano, jak na 768 966 949 (délky jmen) i 255 342 553 (první písmena) jsme před půlnocí volali), že se z tvaru rukou dá vykoukat i segment polského kříže (a hádejte, která vlastnost děvčat rozhodovala o 1/2/3), že na sebe ukazují postupně Barbora-Kinley-Hannah-Esmeralda-Andrea-Jane-Jaroslava.... no, moc pěkný.

Ti (Korupce na slunci)
Re: špatné

Tak to jste vzdali moc brzy! :) My měli zákys na 6 a půl hodiny, ale nakonec jsme to zlomili. A nejhorší je, že správný princip jsme měli po cca 20 minutách. Bohužel jsme spojnici vedli pouze ke jménu u dané fotky a tím pádem tam JANE nezapadala. Princip dobrý, provedení také - naše nemohoucnost byla skličující.

Pejík (Carpe Noctem)
šifra k udělání

Chvilku to trvalo, ale museli jsme ji dát, všudypřítomné pohledy lidí v metru nám nedaly spát :)

Lipča
Rozptyleni

Jen jsme fakt celou dobu koukali na Jane a to jeji jidlo. Strasne rozptylovaci prvek, navic clovek dostaval porad hlad. Velmi necisty prvek jinak jasne sifry :-)

Karel (Spící Volové)
Re: špatné

Naopak, tohle byla výborná šifra! A ne kvůli ňadrům jako takovým, těch je všude dost. Líbilo se mi na ní to, jak dokázala krásně využít svůj potenciál!

Peťa (Nese pytel mouky)
špatné

Moc moc špatné. Tahle šifra se vám nepovedla. Vyzvednuto 4:26, kapitulace 10:47.