šifra: botanická

Zadání

Upozornění: k vyřešení této šifry jsou potřeba i informace, které zde nenajdete (např. je důležité místo šifry, součástí zadání byl předmět apod.)

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Pája (JÁDRO)

My jsme po cca 20 minutách využili pohostinnosti nabízené hospody proti trudnomyslnosti. Pak se nám zhruba po 2 hodinách "šťastně" podařilo šifru "vyluštit" bez stromů. Bylo pravda trochu nejasné, proč se měla zvířátka seřadit do čtverce právě takhle a proč názvy stromů právě v takovém pořadí, ale byli jsme rádi, že jsme to zvládli. Načež následovalo 7hodinové trápení nad stromy 2 - s podezřením, že nám asi něco zásadního uniká... Byli i další takoví šťastlivci?

R.U.R. (Divize nulou)

No my jsme seděli na druhém konci než je dendrostezka a nevěděli jsme o ní, takže jsme možná hodinu zkoumali jen papír... Ale když jsme se zaměřovali na to, co jsou zač ty stromy (který spoustě z nás připadaly strašně divný), tak nám Píďa řek, že to jsou celkem běžný stromy, takhle v parkách například... No tak jsem šel ještě trochu víc omrknout park (přestože Venda říkala že na tý nejbližší ceduli je akorát řád parku), no a na vzdálenější ceduli co na dálku vypadala úplně stejně jsem našel mapku dendrostezky i s popisem... a vedle byla ta stezka a v ní běhaly od cedule k ceduli týmy, což taky bylo nápadné...;-)) Takže jsem jenom rád, že jsme se třeba nerozhodli se s tim přesunout do hospody, pač tam bychom to asi nevyluštili. (A teda takovouhle stezku jsem před tou procházkou nečekal, spíš jsem čekal že přinejlepšim budou ty stromy mít popisky, v horšim případě je budem muset poznávat sami -- což nám ale přišlo jako nesmysl, zvlášť takhle v zimě; proto jsme se taky ze začátku fyzickým stromům nevěnovali, navíc jsme na dálku viděli v okolí spíš jiné druhy než ty z šifry.)

Aka (Zelená panda)
Čísla pro 3+

Hrozně zmátla velmi brzy objevená čísla pro 3+, která nás na několik hodin odvedla od správného řešení, které bylo před jejich objevením na dosah. Potom ještě výsledek, protože jsme nevěděli, zda V znamená římskou 5 a nebo východ, nicméně po prohledání odpadkových košů na obou stranách silnice jsme úspěšně ulovili 3+ :-)

I přes tak dlouhý zákys se mi ale šifra velice líbila a oceňuji skvělý nápad a propojení šifry s Dendrologickou stezkou, díky!

Robert (Zvířátka)
Re: Dotaz na týmy

To jsme byli asi my, hodinu jsme to luštili dobře schováni od ostatních i od stromů. Po hodině jsme se zvedli a že půjdeme do hospody, naštěstí jsme šli kolem a pochopili, že naše dosavadní úsilí bylo dost beznadějné ... ;-) Takže suma sumárum hodina ztráty.

Trohat
Dotaz na týmy

Vzhledem k tomu, že sme viděli tým, který seděl dost daleko od naučné stezky, tak bych se docela rád zeptal - existoval tým, který si sedl na tak blbé místo, že naučnou stezku prostě nenašel a tím pádem ani nemohl vyřešit šifru?

Peťa (Nese pytel mouky)
Už ty stromy nechcu nikdy vidět

Opět pomohla až hospoda, nicméně už i na louce jsme si říkali, že v těch odstavcích asi nic nebude, stejně jako v těch kolečkách, když jsou na každém panelu stejné :D Moc pěkná šifra, ale asi hlavně kvůli počasí už nikdy více!

Po návratu ze zlomků jsme měli vyluštěno za 5 minut. Pravítka jsme viděli už předtím, ale nevěnovali jim pozornost. Možná dobře, nebo mít k veverkám další balast by pro nás byl konec.