Média

2014

 • Letošní výběr z médií začneme reminiscencí (jak už bývá na Po trati zvykem). O prvním ročníku se ve své skladbě Nejlepší kuchař rozezpíval český „rapper s kytarou“ Xindl X. Pozornost věnujte textu, a to zejména ve druhé sloce, kde se dozvíte, co všechno jste mohli dělat, kdybyste neběželi Po trati.
 • Druhou písní poodhalíme roušku tajemství o průběhu letošní hry. Pod krycím názvem Cyklistika ji pro nás nazpíval Jarek Nohavica. Všimněte si jak jednotlivé sloky pravdivě vypovídají:
  1. Dozvídáme se o tradičním hromadném startu hry (za přítomnosti našeho B-týmu uTrati) – sexistické poznámky berte s rezervou.
  2. Zmiňuje utrhnuvší se Přizdisráče nebo jiný tým s vysokými ambicemi.
  3. Vypráví o většině obyčejných týmů, které potrápí již čtvrtá šifra.
  4. Seznámí nás s některými vítěznými praktikami Tučňáků.
  5. Upozorňuje, že stále existují týmy nepostupující úplně fér.
  6. Zpívá o týmech středního doletu, které se spokojí s vyluštěním prémiové desítky.
  7. Naznačuje, že poslední šifra bude opět krutá a mnohé týmy tu ztratí těžko získané vedení.
  Více prozradíme až v půli března naživo.

2013

 • Jaromír Nohavica ve své písni Metro pro krtky nabádá všechny účastníky ke včasnému zaplacení startovného.
 • Také neuznaný Největší Čech Jára Cimrman se ve své hudební tvorbě o naší hře krátce zmiňuje, a sice v písni Šel nádražák na mlíčí.

2012

 • Poněkud nevalně se o naší šifrovačce vyjadřuje Karel Čapek ve své povídce Modrá chryzantéma, kterou pro Čes­koslovenský rozhlas v roce 1954 namluvil Karel Höger – zaposlouchejte se.
 • Rádi bychom také upozornili na zmínku o naší hře v textu písně Václava Neckáře Půlnoční, jež je ústřední melodií filmu Alois Nebel. I s klipem ve vysokém rozlišení ji najdete na YouTube.