Dotazy a připomínky

Pavel (Fčeličky)
Poděkování a komentář

Děkujeme orgům za skvělou hru. Šifry byly pěkné a za záseky jsme si mohli sami. Moc se mi líbilo retardované vyměňování DNA. Básnička byla drsná, ale byla kreativní, takže OK. Prsatá šifra mě po nějaké době lezla na nervy. Co mi ale vadilo bylo nikoliv téma (prsa jsou fajn!), ale stereotypnost/kýčovitost těch obrázků a fakt, že jsem na to musel koukat dvě hodiny. U potratíčka jsme seděli asi hodinu (texty byly supr) a taky nás to pak už iritovalo. Opět ta stereotypnost toho obrázku. Kdyby to bylo trochu "úchylnější" (třeba aktéři převlečení za poníky :-), nereprodukovalo by to ten stereotyp a neiritovalo by to. Uznávám ovšem, že by to pak nefungovalo jako parodie na bravíčko. Pokud se za něco zlobím, tak to byl trojan v podobě pí či e. Příští rok prijdeme znovu.

Vendulka (Divize nulou)
Re: téma hry a zejména čtyřka

A hele... vlastně i ročník 2012 varuje potřebou "Někoho, kdo se nebojí žádného alkoholu." Za mě zbytečně prosráno.

R.U.R. (Divize nulou)
téma hry a zejména čtyřka

Mě osobně tématické ladění hry nevadilo, ale myslím, že se dá pochopit, že jsou lidé, kterým to vadí. Obecně u mě Potrati bodují tím, že do toho šli, myslím že není jiná zavedená šifrovačka, která by si to troufla.

Zároveň jsem ale přesvědčen, že ten chybějící disclaimer byl chybou. Loni přece v disclaimeru bylo, že máme vzít "Někoho, kdo se nebojí bezdomovců." -- a nepamatuju se, že by si někdo stěžoval, že by to pro něj byl hru-kazící spoiler (naopak se pamatuju na několik komentářů o tom, jak se toho bezďáka báli :-)) Dobře formulovaný disclaimer by u nás vedl k jinému složení týmu a diskuze na toto téma by teď pravděpodobně neexistovala. (A jak již bylo poznamenáno, vedl by spíše k vyšší než nižší účasti. Ovšem startovní aktivita by zřejmě byla o něco víc gay.)

A ne, "Zprávy mohou obsahovat takřka cokoli" nepovažuju za postačující disclaimer. V Mase na Roumingu lze taky očekávat takřka cokoliv, ale nechtěl bych třeba luštit semafor z fotek částí těl po autohavárii -- byť by to jistě byl velmi zajímavý a odvážný prvek, tak se mi z toho dělá špatně už jenom když to píšu. Koneckonců i kdybych měl něco luštit z nějakých obrázků gay porna, tak by mě to nenadchlo, a koukat na to dvanáct hodin bych fakt nechtěl a fakt by mě to znechutilo.

vc. (dostál)

rada bych orgum podekovala za hru, ze si s ni dali spoustu prace a venovali nam tak svuj cas.

sice jsme vykysli neprijemne brzo, ale mimo soutez jsme si pak jeste prosli 5-8, tak z toho nakonec nemam tak hroznej pocit vlastni tuposti a aspon jsme si trochu zalustili. ale holt ke stromum jsme se vraceli 2x a tecky nenasli :)

k ty erotice - nasemu tymu to myslim nejak extra nevadilo, u 8 jsme se docela zasmali. ale za sebe muzu rict, ze jsem rada, ze 4 jsem s klukama lustit nemusela...

tomas
Re: Nefunkcnost strankovani (?)

Stránkování opraveno, dík Derovi za promptní práci okolo.

Dero (Přizdisráči)
Re: Nefunkcnost strankovani (?)
Vita (Prizdisraci)
Nefunkcnost strankovani (?)

Jen drobnost - bud jsem slepy, nebo nefunguje strankovani, nebo se neco smazalo, ale nevidim puvodni komentare od divize nulou. Skoda, rad bych se pobavil.

Kolalok (Kolalok & syn)
Re: drobnost k funkci diskuse

Tak si myslím, že by to mělo být, ale není.

Aha, tak pardon, asi jo. Žiju celou dobu v přesvědčení, že jsem v Posl reagoval na příspěvky z Dotazů. Asi to tak nebylo. Teď mi zase připadá, že nejstarší Dotazy už nejsou vidět.. Ale možná se jen špatně dívám. Asi jo.

Jasně, byly to příspěvky od první šifry a nedošlo mi to. Nevím, proč jsem si myslel, že z Dotazů... Tak se omlouvám za zmatky.

vaclaf
Re: drobnost k funkci diskuse

Odpověď se řadí do toho fóra, ve kterém byl původní příspěvek. Je nutné si uvědomit, že i každá šifra má svou diskuzi a příspěvky v nich se také zobrazují na stránce posledních komentářů.

Jirka (Krabice ve slevě)
Také chci poděkovat

Osobně se mi hra líbila moc a díky za ní. Za pěkné šifry považuji zejména železniční sedmičku (aha! pro každou výhybku přece potřebuji semafor a když se sbíhají 2 koleje tak výhybku neřeším), číselnou devítku (aha! ta čísla jsou velká protože jsou se Shiftem) a čtyřku (aha! tak proto jsou jména po stranách, aby je mohla spojnice protnout). Jinak se mi moc nezdála trojka (a to i přesto, že červené značky z tabulí jsme měli opsané již při prvním průchodu). Dvojka, šestka, jedenáctka byly pro nás vyloženě průchodové a pořád nevím co ta dvanáctka, kterou jsme asi po více než 6 hodinách nedali a stále nevím, co v tom je. Každopádně díky!

Kolalok (Kolalok & syn)
drobnost k funkci diskuse

Jen drobnost k funkci tohoto fóra:

Myslel jsem si, že "Poslední komentáře" jsou souhrnem příspěvků z Dotazů i Všehochuti. Když ale člověk reaguje v Posl. komentářích na příspěvek třeba z Dotazů & připomínek., nepromítne se to už zpětně do nich a zůstává to právě jen v těch Posledních.

Jestli je to chyba, tak by chtěla opravit, jestli feature, asi by měly být Poslední jen read-only a reagovat by se mělo do Dotazů. :)

Karel (Spící Volové)
Poděkování

Zdá se mi, že tu zatím zaznělo příliš málo pochvaly na to, jak byla hra perfektně připravená. Takže bych chtěl tímto poděkovat orgům za to, co dokázali udělat! Hra nás bavila, první polovinu jsme projeli jako nůž máslem, pak sice přišel zádrhel, no ale to se stává, že...

Přemýšlel jsem, zda se vyjádřit k některým zdejším příspěvkům, páč pár z nich mi opravdu hlava nebere. Nijak zvlášť je nakonec komentovat nebudu, snad jen: Lidi, proboha, berte život trošku s nadhledem :-) Za sebe moc moc doufám, že se Po trati nenechají odradit a že si udrží svoji perfetkně nastavenou míru jakési kontroverze a dekadence i do dalších ročníků! Díky!

Kolalok (Kolalok & syn)
start a časy

Vypsané časy příchodů mi připomněly náš start. Seznamku jsme měli (jistě také díky velkému štěstí "& dcery", které se podařilo seznámit asi během minuty) už tak v 15:03 nebo ještě dřív. Systém nám ale vynadal, že nemůže heslo přijmout, když jsme předtím neposlali kód (startovního) stanovištěte. :-) No, tak jsme ho poslali, nepřišla mi doručenka, tak ho "& dcera" poslala ještě jednou, a byl problém, který musel řešit sám šéforg. A že prý nám (nějací oni, asi ti na druhém konci drátu) pošlou sms s polohou dalšího stanoviště ručně. Když dlouho nic nešlo, řekli polohu nakonec &dceři ústně. Ale to už na startu skoro nikdo nebyl.. :-( Naštěstí nás "& syn" protáhl k dalšímu stanovišti tak šikovně, že jsme se z pozice odhadované na spíš 55 než 50 při odchodu ze startu dostali při příchodu na jedničku na 34. Ale stejně je to škoda, když se nám jednou za čas startovní aktivita fakt povede, odstartovat nakonec mezi posledními kvůli nějaké technice.

Paču (Přizdisráči)
Re: čepice

Pokud vím, tak jsme nic neztratili. Poptám se ostatních. Díky!

Karolína
Re: Obsah 18+

Cituji pravidla: "Zprávy mohou obsahovat takřka cokoli "

Janča (Carpe Me2di) (Carpe Me2di)
Re: Pa-Baseň : Uchylni Chytraci

Ano, přesně to, co nám vadilo nejvíce. Proč nemohly být sprosté šifry v lese, nebo na stanovištích, která byla dále od civilizace? Umístit 8 na náměstí, kde ráno chodí lidi do práce kolem luštících týmů? Co si pak pomyslí? Asi to, co ten pán, který ráno otevřel dveře a stihl se kouknout na šifru dřív, než jsme ji zakryli - jeho pohled a kroucení hlavou vypovídalo vše.

Petr Bureš
Re: Obsah 18+

Možná by bylo rozumné pomoct autorovi šifry u rybníčka s hledáním partnerky :) Zejména pokud byl i autorem dalších "hambatých" šifer. Ač jsme v týmu samí chlapi a někteří i dost praktikující sprosťáci, tak nějak nám to k šifrám nesedí. Myslím si, že tabu v této oblasti byla zbořena tak před dvaceti lety a dnes je spíš zábavné si od explicitních sprosťáren odpočinout. Ale samozřejmě podobné šifry přežijeme a když mají i jiný nápad, tak je i oceníme.

qqq
Re: Obsah 18+

Jestli je něco mimo, tak označování nahoty za nebezpečnou a obrázku ňadra za nebezpečný obrázek. :-)))

Theofil
Pa-Baseň : Uchylni Chytraci

Silný vítr foukal, vyrval obálku zpod lavičky. A obsah rozval kilometry a kilometry daleko. Po dětských hřištích i parcích.. Kde paní chodí s pejskem, A dětí si hrají na pískovišti..

A co že tam bylo? 1098 nahých slečen. A co že tam bylo? Logo Šifrovací hra Po tratí. A co že tam bylo? 2196 KOZ!

Co že ty studenti v nocí dělají? Na co že se ty studení v noci koukají? Co že s takovým zájmem sleduji a zkoumají? No přece Nahé ženské. Ať to každý ví, že ty, co luští v noci šifry, jsou jen úchylní chytráci.

šuf (3 s kouskem racka (dříve fosforu))
Re: Obsah 18+

Pro mě je prvek nečekaného klíčovým motivem k chození šifrovaček. Pokud mě před vším budou dopředu orgové varovat v disclaimeru, půl srandy je pryč.

Chápu pohoršení, speciálně, jestli jste na ty kozy civěli 12 hodin :). Osobně jsem rád za boření podobných tabu, je to příjemné zpestření oproti jiným více či méně bezpohlavním (haha) hrám. Nemá smysl se do vás navážet, jen proto že to tak nevidíte, ale za sebe říkám že ani příští rok disclaimery nepotřebuju a kontroverzní témata mi nevadí.

Emil (Lenoši)
čepice

Přizdisráči > Neztratil někdo z Přizdisráčů celkem pěknou černobíle pruhovanou čepici na přesunu z 11 na 12? Našli jsme ji uprostřed pole na přímé cestě mezi Jakobiho a Úpskou/Vyderskou, před námi jste v tu chvíli byli pouze vy.

Rasto (voy-a-ger)
Re: Obsah 18+

Dana, diky za to :) Uz som si zacinal mysliet, ze vsetky holky co chodia sifrovat neznesu pohlad na sprosty obrazok... Teda samozrejme okrem nasej Lenky, ktora si temu uzila asi viac nez panska cast tymu :)

Na osmicke sme sa tiez rehotali ako kone, daju sa predplatit dalsie cisla Potraticka? (Nastastie sme to lustili dlhsie ako Prizdisraci, takze som stihol docitat :) ).

Mili orgovia, moj nazor: tema rozhodne originalna a odvazna, v sifre 4 vyborne vyuzita! Pacila sa mi viac a bola vyraznejsia nez nejake "konecne nad zakonom".

S Vendulkou ale suhlasim v tom, ze jasne varovanie napr. vo forme "cloveka, ktory ma rad vulgarizmi a hambate obrazky" by bolo vhodne (a mozno by zaistilo vyssiu ucast, museli by sme obnovit voy-b-ger a voy-c-ger). Predsa len v sifrovacej komunite sa vyskytuje napr. celkom dost veriacich... I ked obrazky ako tie v sifrach su dnes bezne v televizii, na nete, pomaly uz aj na bilboardoch okolo cesty.

Paču (Přizdisráči)
obsah 18+ a jiné

Já za sebe musim říct, že u šifer s čuňačinkama jsem se fakt pobavila. Jestli na nějakým dalším stanovišti, na který jsme nedošli, byla striptérka, tak se rozčílím :D Chápu, že to může někomu vadit a je to tak taky v pořádku. Malý varování někde v infu by asi neškodilo. Zrovna na Po trati to sice není nijak překvapující téma vzhledem k tomu, jak se hra v minulých ročnících profilovala (aspoň mně to tak připadá), nicméně dokud není něco explicitně řečeno, nelze tvrdit, že na to týmy byly připraveny.

Ale ty houby...! Ty sice krásně vypadaly, ale myslim, že ještě nikdy náš tým nedržkoval tolik, jako když jsme došli na Smržovou a našli tam ryzec. A nebýt rekonstrukce Pýchavkové, na princip řešení šifry bychom asi nikdy nepřišli. A pak trojka, kde "vraťte se na stromy" je pro mě "vytáhněte původní papír šifry se stromy" nikoliv "zvedněte zadky a dovalte zpátky k dendrostezce". Moje lenost a úspornost mě nutí vykládat podobný hlášky tak, aby to nezahrnovalo pohyb, tím méně pohyb zpět. Ty stejný vlastnosti mi pak brání, aby se mi podobně stavěný šifry líbily. Nojo, není každý den posvícení, ještě že zbytek týmu je líný o něco míň :)

Celkově se mi letošní PoTrati líbila, orgům díky za hru, Uhříněvsi díky za podchod, v němž je světlo jako ve dne, relativně teplo a hlavně závětří. Uf.

Vendulka (Divize nulou)
Re: Obsah 18+

Pokud nahlašování nevhodných obrázků na googlu dělá to, co to podle mě má dělat, mělo by nahlášení jen a pouze zajistit, že při bezpečném vyhledávání se obrázek nebude vyskytovat, protože není bezpečný, je to prostě jenom tag a je to způsob jak se sprosťárnám vyhnout.

A tohle je dost OT, nevím co tě tolik uráží na tom že JÁ nechci vidět porno, ale místo zaplevelování diskuze mi to můžeš sdělit mailem na beruskovova@centrum.cz.

Ondra (tentokrát Seš-Lost)
Re: Obsah 18+

Po kratším zamyšlení (vlastně sám pro sebe až trochu překvapivě) souhlasím s Vendou. Šifry 4 a 8 mě ve hře nepohoršily, ale jednak je to ovlivněno tím, že organizátory trochu znám, jednak chápu, že YMMV. Dokážu si třeba představit, že by mi bylo docela nepříjemné řešit šifru založenou na rasistických stereotypech (btw oblast, kterou bych zařadil na níže zmíněný Vendin seznam), aniž bych si při luštění myslel, že jsou orgové rasisti.

Kontroverzní prvky do šifrovaček patří. Chodíme hrát kvůli vytržení a zábavě a kontroverzní prvky oba elementy míchají -- jsou (můžou být) zábavné právě díky své nečekanosti. Při vyzvednutí čtyřky jsem si v duchu říkal: "Ha, oni si fakt si tohle troufli udělat?", což je předpokládám přesně reakce, kterou organizátoři chtěli vyvolat. Sám z pozice orga (který mimochodem loni na Matrix spoluvymýšlel šifru s nafukovací pannou) vím, jak lákavé je při přípravách s kontroverzemi pracovat. Jenže právě ta lákavost se musí krotit. Jistě, nelze se zavděčit všem, ale pokud mám oblast, o které předem vím, že může budit hodně rozdílné reakce a zásadně ovlivňovat celkový dojem ze hry, Vendino řešení s nějakým hodně obecným disclaimerem předem mi přijde jako docela elegantní (přestože jako org bych určitě měl pocit, že i hodně obecný disclaimer umenšuje to plánované překvapení).

šuf: ve mně třeba tahle potratí propagace pití alkoholu budí trochu smíšené pocity. Právě proto mi přijde vhodné a v pořádku, že je předem jasně deklarovaná.

qqq: dovysvětlení, na kterou celkem okrajovou zmínku v relativně dlouhém příspěvku reaguješ, je samozřejmě vhodné, dá se i říct, že Petr přehlédnutím udělal chybu, ale ten novinkovský ofenzivní mód je tam celkem zbytečný, což? Pokud teda chápu dobře, že cílem diskuse je se vzájemně pochopit, ne ji vyhrát.

L.
Obsah 18+

Jsem docela překvapená vaší nevolí nad texty/obrázky 18+ v šifrovačce pro 18+. Pravda, při básni v druhé šifře jsem byla trochu překvapená její přímostí, asi jsem se s ničím takovým v žádné šifrovačce ještě nesetkala - ale co! Prsatá šifra mě také trochu překvapila (a info o hledání na dětském hřišti jako upřesnítko mě navíc pobavilo), ale prosím vás, co je tak pohoršujícího na ženských ňadrech? Žádné "prciny" jsme to štěstí/smůlu vidět neměli. Obrázky byly erotické, nikoli pornografické, a líbí se mi nápad, jak některé lidi odradit od řešení jen proto, že nejsou s to zvládnout pohled na nahotinku. A o tom to je, zapřemýšlet, jestli je v nahotě šifra nebo jestli naopak má odlákat od pravé podstaty šifry. Případně někoho skutečně odradí. Nejsme v týmu žádná hovádka, ale asi máme menší problém zvládat obrázky a texty z kategorie "Láska, sex a něžnosti" než někteří jiní. Vzhledem k tomu, že znám svůj tým a jistou dávku konzervativismu každého člena, mě tím více překvapuje, že jsou takoví, kteří mají ještě větší blok vůči erotickým podtextům.

Franta (Nejnekvazidiagonalizovávatelnější)
Re: Obsah 18+

Myslím, že Vendulka se vyjádřila docela jasně a pochopitelně, o co jí jde. Má na to nárok a navíc myslím, že hodně lidí by jí dalo za pravdu. Nevidím důvod dál se do ní navážet.

F.

Honza
Re: Obsah 18+

myslím, že máme jinou představu o tom, co je bonzování a o tom, o čem tu Vendulka píše.

Na mnoha zařízení je dětský zámek a dle toho, co jsem pochopil, tak Vendulka jen rozšiřuje to, o čem si myslí, že by mělo být v podobném režimu blokováno. To co ona dělá nijak neovlivní tvé brouzdání po netu, v případě, že si tento "zámek" sám neaktivuješ.

(ale možná to já chápu špatně)

Vojta (3 s kouskem racka)
Obsah 18+

Ono se to tu asi ještě objeví od orgů, ale ta letošní "oplzlost" nebyla snad jen nějaká prvoplánově šokantní perverze, ale prostě "jen" leitmotiv letošního ročníku - každý z těch minulých měl totiž svůj nějaký, více či méně patrný (postupně alkohol, bezdomovci, erotika). Potrati nejsou známí snad a priori tím alkoholem:-), ale právě tím, že prostě naprosto neuhýbají a naopak se ještě s provokativním gustem pouštějí i do těch "nepěkných", méně úzkoprsých (no pun intended) a společensky možná pokrytecky pomíjených témat - která jsou nicméně součástí reality okolního světa.

Asi namítnete, že je to otázka míry a vkusu - a budete mít pravdu. Takováto témata v takovémto zpracování na jiných šifrovačkách asi těžko najdete a nemusejí být určitě všem po chuti. Ovšem kvůli výše uvedené charakteristice pochybuju, že se za to zrovna Potrati budou omlouvat - této hry to není bug, ale feature.

qqq
Re: Obsah 18+

Vendulka je ponekud nekonsistentní. "Vy sami se koukejte jak chcete..." zní skoro svobodomyslně. Ale sama, místo aby se prostě nedívala (teď myslím na webu), když se jí to nelíbí, "nevhodné" obrázky bonzuje, aby byly odstraněny. (V čemž jí, přinejmenším na US webech, vyjdou pokrytečtí Amertčané rádi vstříc.)

Dana (Přizdisráči)
Obsah 18+

Zuzka, Vendulka: No osmička byla opravdu drsná, seděly jsme na náměstí kolem dokola 3 týmy a výbuchy smíchu se ze všech stran ozývaly prakticky celou dobu luštění nepřetržitě. Už se těším, až budou zveřejněny šifry, protože jsem měla Potratíčko vzhůru nohama a nestihla přečíst všechno ;-).

P.
Re: Re Petr: tady nikdo nikoho... Re: Obsah 18+

Ok, jsem provařen. Četl jsem zběžně podstatu sdělení, nikoli autorčin psychoprofil. Omlouvám se, ten rádoby svobodomyslnej hejt byl zcela na místě. Jen ten Troška tomu chyběl..

Vendulka (Divize nulou)
Re: Obsah 18+

Propagace piva veřejně na webu před hrou je ok, když už tak proto, že je to o téhle akci notoricky (:)) známé, ba předem písemně ohlášené - je potřeba v týmu "někoho, kdo rád pije pivo." Čili byli jste varováni.

Sry, prostě jsem nechtěla napsat jenom prázdný hate "Sprosté obrázky mi vadí, strčte si je někam", čekala jsem že z toho bude pochopitelné "Ne každý rád očumuje nahaté prciny, dejte na to bacha." Vy sami se koukejte na prciny jak chcete, ale nenutťe to dělat mě, já nechci. :)

A myslím to smrtelně vážně. V.

Zuzka (Nejnekvazidiagonalizovávatelnější)
Obsah 18+

Ahoj, původně jsem nechtěla dělat vlny, protože zbytek týmu vypadal, že si šifry užívá. Ale vy orgové stejně asi kritiku čekáte, takže:

Startovní aktivita byla bezvadná, hodnotila bych ji jako nejlepší, co jsem zatím zažila. K tomu se přidal absťák na šifrovačky po zimě, zkrátka jsem se opravdu těšila, co přijde.

Nicméně stačil (snad) první řádek druhé šifry, aby nadšení dost opadlo. Ale tak řekla jsem si, že každýmu sedne něco jiného, nechala jsem kluky luštit a sem tam poradila číslovku.

Nemyslím, že bych byla nějak ultrakonzervativní, ale čtyřka mi přišla opravdu za hranicí dobrého vkusu. Opět jsem nechala tým, ať se baví roubováním semaforu na slečny na obrázcích, ačkoliv (a to jsem klukům asi ani nepřiznala) mě správný princip šifry napadl ihned na začátku, ale přišel mi příliš nevkusný na to, abych s ním šla ven.

Zlý dojem částečně spravila mašinka, ale když Marťas vyzvedával osmičku se slovy: "Snad to Zuzce ani neukazujte," říkala jsem si, jestli vůbec chci vidět, jaké šifry budou následovat, protože očividně laťka šla stále vzhůru. Pravda, že po osmi hodinách zákysu si člověk dokáže lecjaký obsah odmyslet už jen aby tu šifru zlomil, obzvlášť když "je to určitě mapa".

Za mě celkově zklamání, tím větší, že startovní aktivita byla tak podařená. Taky by mě zajímalo, proč mezi lidmi, které vzít do týmu, nebyl "někdo, kdo má rád sprosté obrázky". Šifruje sice asi většina kluků, ale možná jste mohli trochu myslet na to, že některým holkám se asi málo zavděčíte. Vím, že nejsme malé děti, jedna taková šifra by se dala považovat za v určitém smyslu vtipnou provokaci, ale 3/8 se mi zdá jako hodně přestřelený vtip.

qqq
Re Petr: tady nikdo nikoho... Re: Obsah 18+

Je vidět, žes to ani nečetl a jen plácáš. Cituji z původního příspěvku: "Surfuju s bezpečným vyhledáváním a nahlašuju nevhodné obrázky, abych se na ně nemusela znova dívat :)."

šuf (3 s kouskem racka (dříve fosforu))
Re: Obsah 18+

A taky ten alkohol jak furt propagujou, dyk to je hrozný! Musel jsem si dát pivo, abych to vydržel poslouchat. A vůbec, bezďáci, hovna, hnus velebnosti! Že jim na tu hru vůbec někdo chodí.

P.S. díky!

Jirka
sifra 12

Prozradite, jak se to resilo? Po 5.5 hodinach v Uhrinevsi jsme to zabalili a jeli domu...

Petr
Re: Obsah 18+

To je reakce poněkud mimo, ne? Tady nikdo nikoho nenahlašuje, je to jen trochu víc otevřená prosba..

qqq
Re: Obsah 18+

Fakt žeru bonzáky, co nahlašujou "nevhodné" obrázky "pro lepší svět" svůj i nás ostatních... Kdyby radši dělali něco užitečného. Nebo radši nic.

Vendulka (Divize nulou)
Obsah 18+

Ahoj, už v prvém řádku upozorňuju, že nesouhlasím s erotickým obsahem akce a předem prohlašuju, že jde o mé osobní názory a přesvědčení a zbytek divize se mnou nemusí souhlasit. :)

Velmi si cením toho, že organizátoři šifrovačky organizují a jako neorganizátor moc nevidím do vnitřní motivace, ale čekám že je to něco bohulibého, jako že to děláte hlavně pro radost a pro zabavení cizích lidí po fyzické a duševní stránce a ideální stav je, pokud si akci obě strany maximálně užijí.

Pokud jde o uspokojení z uživatelské strany, vzhledem k tomu, že týmy jsou všelijaká směska, jsou imho témata, která by se měla užívat pouze opatrně, pokud vůbec. Ještě jsem to nestihla dotáhnout úplně, ale já osobně bych se ráda na první pohled vyhla věcem jako: i) libovolná náboženská propaganda ii) libovolná politická propaganda iii) sex (možná víc, ale spíš ne)

18+ mám, nejsem magor, když se sprchuju, koukám se i dolů, nemám problém jít na výstavu aktů ani nevypínám erotické scény ve filmech (:)) Ale pokud můžu, ráda se vyhýbám levné pornografii. Surfuju s bezpečným vyhledáváním a nahlašuju nevhodné obrázky, abych se na ně nemusela znova dívat :). (můj psychoprofil)

Lehké narážky v šifrách přejdu. Ale popravdě, ve chvíli kdy mě pozvete a necháte přispět na něco s čím morálně nesouhlasím, připadám si dotčeně a působí to na mě jako útok. Už druhá šifra byla na hraně, ale pro velkou redundanci jsem zvládla sdělení ignorovat. Fakt, že víte, že čtvrtá šifra při testech dělá problém (jestli nekecám?) a přesto necháte týmy hodiny pozorovat štětky s vystrčenýma kozama prakticky bez možnosti vysvobození, to mě uráží. Podobné obrázky se mi nelíbí a je mi nepříjemné se na ně koukat a věřím že v tom nejsem sama. Dalo mi opravdu hodně práce se ovládat při dvanáctihodinovém zákysu, abych s tím neobtěžovala zbytek roztomilé divize...

Takže pro shrnutí - myslím, že jste měli být opatrnější s tématem akce, s provedením šifer, NEBO jste měli dát na stránky upozornění. Kdybyste napsali, že je třeba v týmu člověka, co se rád kouká na porno, na akci bych nešla pro dobro své i pro dobro vás, abyste mé výblitky nemuseli číst.

Jsem ráda, že jsme nedošli na osmičku, protože co jsem slyšela, asi bych šla blít. Je mi to líto, že jsem si za sebe akci užila jen pramálo, snad to příště bude lepší.

Venda

vaclaf
Re: Cas startu

Start bude v sobotu v odpoledních hodinách na území Prahy ;-))

Míša
Re: Cas startu

Já vím, že to bude v posledních informacích. Jen si potřebuju naplánovat další akci a ráda bych stihla start :-)

vaclaf
Re: Cas startu

Čas a místo startu se dozvíte z posledních informací před hrou, které budou zveřejněny na stránce týmu (po přihlášení) ve středu ve večerních hodinách.

Misa
Cas startu

Ahoj. Tusite uz, v kolik hodin se bude zacinat? (Pripadne dojezdovou dobu z Vaclavaku.)

Dalimir
testovani doporucenych hospod

Zdarec dozvedeli jsme se, ze letos nemuzeme zucastnit potrati. Tak jsme si rikali, jestli vam nemuzeme pomoct s testovanim vhodnych hospod v okoli trate popripade to spojit s testovanim sifer :p

Dalimir(Notoricka veverka;p)

vaclaf
Re: minulost

Registrace byla spuštěna na začátku listopadu, startovné bylo v listopadu 300 Kč a v prosinci 360 Kč. Za rozeslání spamu až mezi svátky se omlouváme, původní záměr byl popřát vám i bohatého Ježíška s předstihem, ale z technických důvodů to nevyšlo.

K
minulost

Ahoj, čtu pozvadlo až 2.1., přes svátky jsem nebyl na e-mailu. (Kdybych byl, taky bych nás přihlásil.) Podle textů předpokládám, že do konce prosince bylo startovné levnější, ale nikde jsem nenašel, o kolik. Na stránce Registrace je už jen částka "od 1. 1.". Tak by mě zajímalo, jak to je/bylo. Teda, taky jste to mohli poslat ještě před svátky... ;-)